Mitsubishi w kosmosie

Mitsubishi w kosmosie23.07.2010
Już od wielu dziesięcioleci koncern Mitsubishi Electric w znacznym stopniu przyczynia się do postępu w badaniach przestrzeni kosmicznej, ciesząc się doskonałą reputacją na całym świecie ze względu na tworzone technologie kosmiczne.

W ostatnim czasie koncern zawarł przełomową umowę z firmą Orbital Sciences Corporation, w ramach której Mitsubishi Electric dostarczy komponenty systemu Proximity Link System (PLS) pomagające doprowadzić statek kosmiczny Cygnus do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (International Space Station – ISS) podczas dziewięciu misji zaopatrzeniowych, prowadzonych przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

Przedsięwzięcie opiewające na sumę około 66 milionów dolarów jest jednym z największych kontraktów łączących interesy japońskiej firmy z programem eksploracji kosmosu prowadzonym przez agencję NASA.

Komponenty systemu PLS stanowią istotną część układu kontroli połączenia pomiędzy statkiem kosmicznym Cygnus, a Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS.

Źródło: Mitsubishi