i-MIEV testowany w Amsterdamie

i-MIEV testowany w Amsterdamie04.08.2010
Korzystając z serwisu społecznościowego Twitter.com, zaproszono mieszkańców Amsterdamu do udziału w losowaniu przejażdżki elektrycznym samochodem Mitsubishi i-MiEV. Chętnych nie zabrakło, zebrano już wiele opinii.

Propozycję skierowano do wszystkich obserwujących profil miasta Amsterdam na Twitterze. Można było wygrać krótką przejażdżkę samochodem i-MiEV w towarzystwie przedstawiciela władz miejskich i ekipy z kamerą rejestrującą reakcje kierowców, ich opinie o samochodzie i-MiEV i bardziej ogólnie o samochodach elektrycznych. Zarejestrowane materiały są umieszczone na internetowej stronie władz miejskich, by przybliżyć mieszkańcom działania na rzecz promocji pojazdów z napędem elektrycznym.

Władze Amsterdamu wraz z MMSN od wielu miesięcy pracują nad wprowadzeniem samochodów elektrycznych do miasta. W ubiegłym tygodniu Amsterdam otrzymał do dyspozycji miejski samochód i-MiEV w wersji produkowanej na rynek japoński, z kierownicą po prawej stronie. Samochód ten został sprowadzony do Holandii przez MMSN celem promocji pojazdów z napędem elektrycznym.


Źródło: Mitsubishi