Nowe Mitsubishi ASX w Polsce

Nowe Mitsubishi ASX w Polsce16.09.2010
W polskich salonach Mitsubishi Motors debiutują właśnie 2 nowe modele Mitsubishi ASX: z nowym benzynowym silnikiem o pojemności 1.6 l. o mocy 117 KM i z nowoczesną jednostką Diesla 1.8 l. o mocy 116 KM.

Producent przewiduje, że na wchodzący właśnie do sprzedaży Mitsubishi ASX z benzynowym silnikiem 1.6 MIVEC zdecyduje się aż 50% polskich klientów, wybierających ten model.

Produkowany w Japonii Mitsubishi ASX wyróżnia się wśród konkurencji dynamiczną sylwetką z pojemnym i ergonomicznym wnętrzem, wysoką jakością materiałów a także niespotykanie oszczędnym, najnowocześniejszym niskoprężnym silnikiem Diesla konstrukcji Mitsubishi.

Nowe Mitsubishi ASX w Polsce 1To pierwszy na świecie Diesel w pojeździe osobowym, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu.

Dzięki niezwykle bogatemu wyposażeniu, w skład którego wchodzi między innymi 7 poduszek powietrznych i systemy: aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), układ wspomagania hamowania i system ostrzegania o nagłym hamowaniu, Mitsubishi ASX zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Nowy crossover ASX wzbudza wielkie zainteresowanie klientów zarówno w Europie, jak i na świecie – liczba zamówień stale rośnie i wykracza poza terminy dostaw.

Obecnie wszystkie wersje ASX są już w naszym kraju dostępne z homologacją ciężarową, co umożliwia odliczenie 100% podatku VAT przy zakupie tego auta. Najtańsze Mitsubishi ASX kosztuje zatem 57 540 zł netto.

Źródło: Mitsubishi