Nowy Mitsubishi Grandis w Polsce

 Nowy Mitsubishi Grandis w Polsce18.03.2005
Firma MMC Car Poland prezentuje obecnie nowy model samochodu o nazwie Mitsubishi Grandis. W salonach Mitsubishi w Polsce prowadzona jest przedsprzedaż tego niezwykle atrakcyjnego sześcioosobowego vana ...

Firma MMC Car Poland prezentuje obecnie nowy model samochodu o nazwie Mitsubishi Grandis. W salonach Mitsubishi w Polsce prowadzona jest przedsprzedaż tego niezwykle atrakcyjnego sześcioosobowego vana. Klienci mogą także umówić się na jazdę testową. Od kwietnia Grandis będzie dostępny w placówkach dealerskich na terenie kraju.

Nowy przedstawiciel klasy MPV został po raz pierwszy zaprezentowany przez firmę Mitsubishi Motors Europe (MME) we wrześniu 2003 r. podczas 60. Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Od kwietnia do końca 2004 roku na Starym Kontynencie sprzedano 5325 takich aut.

 Nowy Mitsubishi Grandis w Polsce 1 Jako całkowicie nowy pojazd stworzony w oparciu o nowatorską, specyficzną konstrukcję, Grandis jest rasowym vanem o sportowej charakterystyce. Tim Tozer, Prezes Mitsubishi Motors Europe B.V. wyjaśnia: "Grandis pokazuje, że samochody klasy MPV niekoniecznie muszą być toporne i nudne. Podobnie jak pozostałe spośród naszych nowych produktów, ten model dołącza do innych przedstawicieli swojego segmentu, wykraczając jednak poza przyjęte standardy: Grandis to samochód, którego nabycie ma być rezultatem całkowicie wolnego wyboru, nie zaś czysto racjonalnej decyzji o umieszczeniu go na liście zakupów." I dodaje: " Grandis będzie pierwszym vanem, który klienci będą kupować nie dlatego, że muszą, lecz dlatego, że chcą."

Najważniejsze cechy Grandisa to opływowa, sportowa sylwetka, wspaniała dynamika oraz starannie zaprojektowane i dopracowane układ kierowniczy, zawieszenie i układ hamulcowy, zapewniające świetne prowadzenie. Ciekawym rozwiązaniem jest innowacyjny system składania foteli Hide & Seat, dzięki któremu trzeci rząd foteli można łatwo złożyć do schowka pod podłogą, co zapewnia maksymalne możliwości wykorzystania wnętrza pojazdu bez konieczności składania, wyjmowania, przenoszenia i składowania ciężkich foteli.

W Polsce Grandis jest oferowany z benzynowym silnikiem 2.4l. o mocy 165 KM z przekładnią manualną i automatyczną w konfiguracji 6-osobowej (z wysokimi, "kapitańskimi" fotelami z podłokietnikami w drugim rzędzie).

Auto z silnikiem wysokoprężnym, które debiutuje podczas wystawy Geneva Motor Show 2005, dołączy do oferty pod koniec 2005 r. i będzie dostępne na wszystkich rynkach europejskich, na których jest obecny koncern Mitsubishi Motors.