i-MIEV Najlepszym Elektrycznym Autem

i-MIEV Najlepszym Elektrycznym Autem23.09.2010
Mitsubishi i-MIEV został uhonorowany tytułem "Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości" podczas parady Start Eco Car Spectacular, która odbyła się na londyńskiej ulicy Mall, jako część inicjatywy "Start" propagującej zrównoważony rozwój, ...

...a podjętej przez Jego Królewską Wysokość Księcia Walii, celem popularyzacji proekologicznego stylu życia.

Nagrodę odebrał i zaprezentował publiczności Sir Stirling Moss, legendarny brytyjski kierowca wyścigowy, który odbył przejażdżkę Mitsubishi i-MIEV słynną ulicą Mall naprzeciwko pałacu Buckingham.

i-MIEV Najlepszym Elektrycznym Autem 1 Po wyjściu z samochodu Sir Stirling powiedział: Jazda i-MIEV to wielka frajda. To najbardziej praktyczny elektryczny samochód, dostępny obecnie na rynku, który oferuje mnóstwo miejsca dla 4 dorosłych pasażerów, imponujące przyspieszenie i minimalne koszty eksploatacji. To fantastyczne auto do jazdy w mieście.” „Mitsubishi i-MiEV zrobił na mnie rzeczywiście spore wrażenie. Pojazdy elektryczne stają się powoli realną propozycją jako samochody do codziennego użytku, szczególnie w warunkach wielkomiejskich.– dodał.

Dyrektor Zarządzający brytyjskiego oddziału Mitsubishi Motors stwierdził: Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tytułu „Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości”. Star Eco Car Spectacular był wspaniałą imprezą, która pomogła zwiększyć wiedzę na temat bezemisyjnych pojazdów, takich jak i-MIEV. Mieliśmy ogromny zaszczyt powitać na pokładzie tego auta Sir Stirling’a Moss. To nie to samo co zwycięstwo w Mille Miglia, ale mamy nadzieję, że Sir Stirling dobrze się bawił jadąc elektrycznym autem ulicą Mall.

Start była jedną z imprez festiwalu „A Garden Party To Make A Difference”, promując i popularyzując zachowania przyjazne dla środowiska naturalnego. Eco Car Spectacular to wynik pasji i talentów organizacyjnych założyciela firmy Mulberry, Rogera Saula oraz prezentera telewizyjnego programu Grand Design, Kevina McClouda.

i-MIEV Najlepszym Elektrycznym Autem 2Z pomocą EVCUP (Electric Vehicle Cup Race Team), Roger i Kevin zgromadzili niezwykłą mieszankę gwiazd i samochodowych fanatyków, którzy zasiedli w czasie parady za kierownicami ekologicznych pojazdów. Sir Stirling Moss odbył przejażdżkę w towarzystwie jednego z jurorów telewizyjnego programu Dragons’ Den emitowanego przez BBC.

To przełomowe spotkanie, otwarte dla wszystkich, którzy choćby trochę myślą o bardziej ekologicznych sposobach transportu. Pokazujemy wątpliwości dotyczące naszych współczesnych sposobów podróżowania i przedstawiamy możliwe alternatywy. - powiedział Roger Saul.

Trofeum wręczane zdobywcy tytułu Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości zostało zaprojektowane z części starych samochodów i jest dziełem Rogera Saul i Kevina McClouda.

Źródło: Mitsubishi