Mitsubishi testuje elektrycznego 'dostawczaka'

Mitsubishi testuje elektrycznego 'dostawczaka'22.10.2010
Produkowany przez MMC pojazd posłuży w testach do odbioru przesyłek oraz dostarczania paczek. Dzięki dodaniu do swej oferty lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego, firma MMC pragnie przyspieszyć realizację swojej strategii proekologicznej.

Jak bowiem powszechnie wiadomo, pojazdy użytkowe pokonują w czasie swego cyklu eksploatacyjnego znacznie dłuższe dystanse niż samochody osobowe.

By przetestować nowy produkt Mitsubishi połączyło siły z firmą Yamato Transport, która zajmuje się ekspresowym dostarczaniem przesyłek i nieustannie pracuje nad ograniczeniem negatywnego wpływu swych działań biznesowych na środowisko naturalne.

Mitsubishi testuje elektrycznego 'dostawczaka' 1 Podejmowane przez firmę działania pro-środowiskowe obejmują m.in. zmniejszenie gabarytów pojazdów transportowych firmowej floty, wprowadzanie niskoemisyjnych pojazdów dostawczych, promocję ekologicznego stylu jazdy, ograniczenie transportu samochodowego i wspieranie tzw. działań Modal Shift, czyli wykorzystywania środków transportu stanowiących alternatywę dla transportu drogowego, takich jak kolej lub transport morski, co pozwala zmniejszyć natężenie ruchu na drogach oraz ograniczyć negatywny wpływ transportu samochodowego na środowisko naturalne.

W testach obie firmy wykorzystają prototyp lekkiego pojazdu użytkowego z napędem elektrycznym, którego konstrukcję oparto na seryjnym modelu Minicab. Jednak zmodyfikowana wersja posiada ten sam elektryczny układ napędowy i komponenty, co model i-MiEV. Gromadzenie i analiza dużej ilości różnorodnych danych i informacji uzyskanych w testach pozwoli obu firmom ocenić jak sprawdzają się lekkie pojazdy użytkowe z napędem elektrycznym w trakcie wykonywania powierzonych im zadań dostawczych i transportowych.

Testy rozpoczęły się 15 października w tokijskich magazynach firmy Yamato Transport.

Źródło: Mitsubishi