Załogi Pajero na 1 i 2 miejscu w Maroku

Załogi Pajero na 1 i 2 miejscu w Maroku26.10.2010
Siedem dni ścigania, prawie 2.000 km po bezdrożach, wydmy wysokie jak domy i ostre kamienie straszące na drodze - tak wyglądała trasa tegorocznego rajdu RMF Morocco Challenge. Zwycięzcami rajdu RMF Morocco Challenge zostali ...

...Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk a na drugim miejscu znalazł się zespół NAC Rally Team, czyli Piotr Domownik i Paweł Molgo. Na pierwszym i drugim miejscu uplasowali się doświadczeni zawodnicy, jadący Mitsubishi Pajero – pojeździe, który 12 krotnie zwyciężał w najtrudniejszym terenowym maratonie świata – rajdzie Dakar.

Tryumfatorzy rajdu Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk doświadczenie zdobywali w wielu terenowych rajdach między innymi w słynnym Dakarze – są jedyną polska samochodową załogą, która dotarła do mety rajdu Dakar 2010.

Załogi Pajero na 1 i 2 miejscu w Maroku 1 Zajęliśmy drugie miejsce a to dla nas naprawdę dobry wynik - mówi Piotr Domownik z teamu NAC - Jarek Kazberuk ze swoim dakarowym doświadczeniem był nie do pokonania na wydmach i ten właśnie etap zepchnął nas na drugą pozycję, którą utrzymaliśmy do końca.

Jestem naprawdę zadowolony z naszego pierwszego wspólnego startu"- dodaje Paweł Molgo - naszą T2-ką wygraliśmy przecież z samochodami z klasy T1, które mają znacznie większy potencjał. A na wydmach potrenujemy i zmierzymy się z Jarkiem ponownie za rok.

Cały rajd prowadził po terenach stworzonych do szybkiej jazdy 4x4. Było wszystko co trzeba - kamienie, wąwozy, wyschnięte rzeki i jeziora, pustynia piaszczysta i kamienista. Większość zawodników na długo zapamięta dopisek w roadbooku opisujący ciasny zakręt "Uwaga! Nie wjechać do Algierii". Było naprawdę tak jak powinno być na maratońskim rajdzie pustynnym - podsumowuje Piotr Domownik.

Źródło: Mitsubishi