Mitsubishi w czołówce rankingu ADAC

Mitsubishi w czołówce rankingu ADAC05.11.2010
Kolejny raz legendarna niezawodność samochodów Mitsubishi znalazła potwierdzenie w wynikach rankingu sporządzanego corocznie przez niemiecki automobilklub ADAC. Badanie, które sprawdzało zadowolenie kierowców z posiadanych przez nich pojazdów, ...

...sporządzono na podstawie 43 tysięcy ankiet, wypełnionych przez użytkowników samochodów. Marka Mitsubishi znalazła się w nim na trzecim miejscu. Respondentów zapytano o zadowolenie z marki producenta, satysfakcję z posiadanego auta i serwisu oraz czy ponownie zdecydowaliby się na zakup samochodu tej samej marki.

Oceniając zadowolenie z samochodu ankietowani poddawali ocenie niezawodność, jakość i właściwości pojazdu – w tej kategorii Mitsubishi zajęło 4 miejsce. Marka spod znaku Trzech Diamentów była drugą najwyżej ocenioną w kategorii „jakość serwisów”, wyprzedzając Lexusa i Hondę.

Właściciele Mitsubishi, obok posiadaczy Subaru, Lexusa, Jaguara i Hondy byli najbardziej skłonni do ponownego zakupu auta tej samej marki.

Sukces marki Mitsubishi, która uplasowała się na trzeciej pozycji w ostatecznym podsumowaniu był tym większy, że producent ten awansował o trzy miejsca w porównaniu do badań z 2009 roku.

Oto najnowszy ranking ADAC:

  1. Subaru
  2. Lexus
  3. Mitsubishi
  4. Honda

Źródło: Mitsubishi