5000 i-MIEV-ów zjechało z taśmy produkcyjnej

5000 i-MIEV-ów zjechało z taśmy produkcyjnej25.11.2010
Mitsubishi Motors Corporation (MMC) informuje o wyprodukowaniu 5000 sztuk modelu i-MiEV, swojego samochodu elektrycznego nowej generacji, wytwarzanego w zakładach Mizushima, z których pięciotysięczny samochód...

...zjechał z taśmy produkcyjnej 23 listopada 2010 roku.

MMC to pierwsza na świecie firma, która opracowała całkowicie dojrzały konstrukcyjnie samochód elektryczny i uruchomiła jego seryjną produkcję już w czerwcu 2009 roku. Miesiąc później i-MiEV pojawił się w sprzedaży na terenie Japonii, a do października 2010 roku sprzedano 3000 tych samochodów klientom indywidualnym i flotowym w całej Japonii.

W październiku 2010 roku MMC uruchomiło produkcję europejskiej wersji samochodu i-MiEV z kierownicą po lewej stronie i systematycznie kontynuuje wprowadzanie tego modelu na rynki całego świata.

W roku fiskalnym 2011, celem zwiększenia produkcji po wprowadzeniu wersji modelu i-MiEV przeznaczonej na rynek Ameryki Północnej, MMC planuje przeniesienie jego montażu z linii samochodów użytkowych na linię montażu minisamochodów, takich jak eK Wagon oraz „i” z klasycznym napędem.

W polskiej ofercie ten model pojawił się w połowie października i do dziś sprzedano już 27 takich pojazdów. Pierwsze samochody zostaną odebrane przez klientów na początku przyszłego roku.

Źródło: Mitsubishi