Nowa fabryka wyprodukuje nowy model Mitsubishi

Nowa fabryka wyprodukuje nowy model Mitsubishi14.12.2010
Przedstawiciele firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej, trzeciej fabryki swego tajlandzkiego producenta i dystrybutora, firmy Mitsubishi Motors Thailand.

Uroczystość odbyła się w miejscu budowy nowego obiektu w strefie przemysłowej Laem Chabang Industrial Estate w prowincji Chonburi. Fabryka zajmie się produkcją kompaktowego pojazdu “global small” o pojemności od 1 do 1,2 litra. Samochód ten według przewidywań firmy MMC ma zadebiutować w roku podatkowym 2011. O nowym modelu pisaliśmy już na fotoblogu.

Nowa fabryka zostanie zbudowana na terenach przylegających do pierwszego i drugiego zakładu, a produkcja ma w niej ruszyć w marcu 2012 roku. Początkowo wydajność produkcyjna nowej fabryki wynosić będzie 150 tys. egzemplarzy rocznie, a w przyszłości może zostać zwiększona do 200 tys. sztuk. Nowy zakład ma zatrudniać około 3000 osób.

Produkowany tam “Global Small” będzie pojazdem opartym na zupełnie nowej platformie. Obecnie w firmie MMC trwają prace nad jej konstrukcją. Platforma ta odpowiadać będzie głównym założeniom konstrukcyjnym nowego modelu, który ma być „kompaktowy”, „niedrogi” oraz musi „zapewniać niskie zużycie paliwa”. Tym samym “Global Small” będzie się wpisywał w założenia projektu Eco-car wdrażanego przez tajlandzkie władze. Jego głównym celem jest propagowanie inwestycji w tajlandzki przemysł motoryzacyjny oraz ograniczenie wykorzystania paliw kopalnianych i emisji gazów pogłębiających efekt cieplarniany.

"Global Small” ma być pozycjonowany jako najtańszy produkt w gamie modelowej MMC, a firma planuje jego eksport na rynki zewnętrzne. Będzie to pojazd globalny skierowany do odbiorców krajów rozwijających się, gdzie przewiduje się wzrost zapotrzebowania na samochody, oraz krajów rozwiniętych, gdzie coraz modniejsza staje się przesiadka do mniejszych, bardziej oszczędnych i ekologicznych pojazdów.

Podczas uroczystości minister Chaiwut Bannawat powiedział: Ogromną radość sprawia mi fakt, iż fabryka należąca do firmy Mitsubishi Motors Thailand dołączy do projektu Eco-car. Zakład ten sprowadzi do Tajlandii wiele nowoczesnych technologii produkcyjnych i przyczyni się do polepszenia jakości pracy w przemyśle motoryzacyjnym naszego kraju oraz w pozostałych powiązanych z nim dziedzinach przemysłu.

Ze swojej strony prezes MMC, pan Masuko dodał: To wielki zaszczyt doczekać dnia, w którym rozpoczyna się budowa trzeciej fabryki. Od samego początku w firmie Mitsubishi Motors Corporation żywiliśmy głębokie przekonanie co do potencjału drzemiącego w Tajlandii, jako centrum produkującego pojazdy na rynek globalny. Obecnie firma Mitsubishi Motors Thailand jest bazą produkcyjną naszego jednotonowego pickupa. Podobnie jak tajlandzki rząd, my również wiele uwagi poświęcamy ochronie środowiska i dlatego nowopowstała fabryka będzie światowym centrum produkcyjnym pojazdu „Global Small.

Źródło: Mitsubishi