Mitsubishi L200 Pickupem Roku 2011

Mitsubishi L200 Pickupem Roku 201116.12.2010
Po otrzymaniu wyróżnienia Pick-up of the Year 2011 przyznawanego przez ceniony, branżowy magazyn "What Van?" firma Mitsubishi Motors może świętować po raz piąty z rzędu. Statystyka jest imponująca, bowiem tegoroczne zwycięstwo ...

...jest dla MMC 15 triumfem w ostatnich 18 latach. Dzięki innowacyjnej technologii, stylistyce oraz parametrom i możliwościom, jakie oferuje napęd 4x4 model L200 od wielu lat jest liderem w swym segmencie, a jego obecny udział w brytyjskim rynku pickupów wynosi imponujące 32,6%.

Mitsubishi L200 po raz kolejny utrzymał tytuł pickupa roku przyznawany przez magazyn „What Van?” i nie jest to żadnym zaskoczeniem – komentuje Paul Barker, redaktor naczelny czasopisma. – Wszechstronna oferta modelu nie ma sobie równych. Znajdziemy tu praktyczne, funkcjonalne wersje z pojedynczą lub podwójną kabiną, a wszystkie dostępne odmiany prezentują się i prowadzą najlepiej na rynku.

To wyróżnienie to dla nas zaszczyt, który jednocześnie umacnia pozycję modelu L200, jako ulubionego modelu użytkowników pojazdów dostawczych – podsumowuje Lance Bradley, dyrektor wykonawczy firmy Mitsubishi Motors UK.

Odświeżone Mitsubishi L200 pojawiło się na polskim rynku w kwietniu 2010 roku. Zmiany stylizacyjne uczyniły sylwetkę samochodu bardziej masywną. Zmodernizowany model zapewnia lepszą funkcjonalność (przeprojektowana platforma ładunkowa dla wersji Club Cab, czyli półtorej kabiny), większy komfort (nowe wnętrze i elementy wyposażenia) i bardziej zaawansowaną technologię (nowa przekładnia automatyczna, niższy poziom emisji CO2).

System napędu 4x4 Super Select 4WD oferowany w Mitsubishi L200 daje możliwość jazdy w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości, na dowolnej nawierzchni.

W 2010 roku Mitsubishi L200 awansował na pozycję najlepiej sprzedającego się pickupa w Polsce (sprzedaż styczeń-wrzesień 2010- IBRM Samar). Od stycznia do końca listopada sprzedano 561 takich pojazdów, czyli o 6% więcej niż w tym samym okresie 2009 roku, pomimo spadku sprzedaży notowanego w segmencie pickupów.

Źródło: Mitsubishi