Nowy model Mitsubishi w Genewie

Nowy model Mitsubishi w Genewie18.01.2011
Osiemdziesiąty pierwszy salon samochodowy w Genewie odbędzie się w dniach od 1 do 13 marca w kompleksie wystawienniczo-konferencyjnym Geneva Palexpo (dni otwarte od 3 marca). Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) po raz pierwszy zaprezentuje tam ...

...koncepcyjny model demonstracyjny MITSUBISHI Concept Global Small, który z założenia ma być kompaktowy, niedrogi i paliwooszczędny.

Nowy model Mitsubishi w Genewie 1 Firma MMC pokaże 12 pojazdów (6 podczas dni otwartych), włączając w to modele już dostępne na rynku europejskim oraz całkowicie elektryczny pojazd i-MiEV, którego 2500 sztuk zostało wysłanych do Europy w październiku ubiegłego roku, kiedy rozpoczęto produkcję wersji przeznaczonej na rynki Starego Kontynentu.

MITSUBISHI Concept Global Small to nieduży, koncepcyjny samochód osobowy, który ma wejść do produkcji w nowej, trzeciej już fabryce firmy MMC w Tajlandii w marcu 2012 roku.

MITSUBISHI Concept Global Small oferuje świetną zwrotność oraz łatwość obsługi i prowadzenia typowe dla aut kompaktowych. Jednocześnie pojazd posiada funkcjonalne wnętrze, które z powodzeniem pomieści pięć dorosłych osób. Ponadto MITSUBISHI Concept Global Small może pochwalić się najniższym w swojej klasie zużyciem paliwa oraz poziomem emisji CO2 o wartości 90g.

Nowy model Mitsubishi w Genewie 2A wszystko to dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak:

  • System wyłączania silnika podczas postoju,
  • Kompaktowy silnik o pojemności od 1 do 1,2 litra oraz system odzyskiwania energii kinetycznej podczas hamowania,
  • Proces gruntownego zmniejszenia masy pojazdu, które objął nawet jego najbardziej złożone elementy i podzespoły,
  • Ograniczenie oporów w silniku, przekładni CVT nowej-generacji, układzie hamulcowym i oponach,
  • Sylwetka nadwozia, która w znacznym stopniu obniża opory aerodynamiczne.

Źródło: Mitsubishi