Pierwsze Mitsubishi i-MIEV na polskich ulicach

Pierwsze Mitsubishi i-MIEV na polskich ulicach11.02.2011
Wrocław to pierwsze miasto w Polsce, w którym służby miejskie będą korzystały z elektrycznego samochodu Mitsubishi i-MiEV charakteryzującego się zerową emisją CO. Ultranowoczesny, ekologiczny samochód to prezent dla miasta od Fortum Power and Heat Polska.

Fortum jest pierwszą firmą, która w Polsce zdecydowała się na zakup aut Mitsubishi i-MIEV: jeden z nich będzie służył wrocławskiej Straży Miejskiej a drugi zostanie przekazany w darze władzom miasta Częstochowa, gdzie pomoże w realizacji zadań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pierwsze Mitsubishi i-MIEV na polskich ulicach 1Kolejne dwa Mitsubishi i-MIEV będą wykorzystywane przez Fortum w obu miastach między innymi przy organizacji akcji mających na celu działania proekologiczne czy edukacyjne - zwiększające wiedzę na temat efektywnego gospodarowania energią. Moment przekazania pierwszych aut Fortum oznacza de facto oficjalne rozpoczęcie sprzedaży Mitsubishi i-MIEV w Polsce.

Inwestycja Fortum w elektryczne samochody to wyraz zaangażowania koncernu na rzecz rozwiązań mających realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz popularyzację idei zrównoważonego transportu. Wspieramy przedsięwzięcia, których celem jest wdrażanie czystych technologii oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Wrocław to idealny partner do takich działań, bo władze miasta konsekwentnie realizują politykę prośrodowiskową- tłumaczy Per Langer, Wiceprezydent grupy Fortum.

Miasto obecnie jest w trakcie realizacji programu „Wrocław dla Klimatu”, którego celem jest przeobrażenie Wrocławia w najbardziej ekologiczne miasto w tej części Europy.

Pierwsze Mitsubishi i-MIEV na polskich ulicach 2Czuję dużą satysfakcję widząc właśnie na naszych ulicach ultranowoczesny samochód, który nie emituje spalin. Kibicuję takim rozwiązaniom, dzięki którym Wrocław staje się coraz bardziej zaawansowany ekologicznie.- dodaje Rafał Dutkiewicz, Prezydent Miasta Wrocław.

Pierwszy bezemisyjny Mitsubishi i-MiEV wraz terminalem do ładowania pojazdów elektrycznych został wczoraj przekazany władzom Wrocławia. Będzie służyć służbom miejskim w ich codziennej pracy. Mitsubishi i-MiEV to idealny pojazd na użytek miejski. Jest cichy, zwrotny - a co najważniejsze, jego eksploatacja nie szkodzi środowisku – podkreśla Arkadiusz Tomala z Mitsubishi Motors Poland - Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że obecnie jako jedyna firma w Polsce i na świecie mamy w ofercie seryjnie produkowane auto elektryczne. To samochody przyszłości i cieszę się, że to właśnie Fortum jako pierwsze dostrzegło ich ogromny potencjał. – podsumowuje.

Źródło: Mitsubishi