Pierwsza stacja szybkiego ładowania w Australii

Pierwsza stacja szybkiego ładowania w Australii10.03.2011
Mitsubishi Motors Australia Limited (MMAL) prezentuje pierwszą w Australii stację szybkiego ładowania akumulatorów (FCU). Stację zainstalowano w mieście Adelaide, przed siedzibą głównego biura firmy w południowej Australii. Stacja umożliwi ...

...ładowanie akumulatorów nowatorskich samochodów Mitsubishi i-MiEV, sprzedawanych przez MMAL. Pan Masahiko Takahashi, prezes MMAL, przedstawił urządzenie podczas oficjalnej prezentacji, w której uczestniczyli południowoaustralijscy właściciele samochodów i-MiEV, przedstawiciele władz oraz pracownicy i szefowie MMAL.

Pierwsza stacja szybkiego ładowania w Australii 1 Mitsubishi potwierdza swoją pozycję jako lidera technologii samochodów elektrycznych. Jesteśmy nie tylko pierwszą firmą oferującą takie samochody w Australii na dużą skalę, ale też jako pierwsi zapewniamy możliwość korzystania z dostępnej dla wszystkich stacji do ich szybkiego ładowania.– przypomniał prezes Takahashi.

Nowa stacja jest produktem firmy Aker Wade i została zainstalowana przez współpracującą z automobilklubami na całym świecie australijską firmę Club Assist. Stacja jest zasilana energią elektryczną pochodzącą w 100 procentach ze źródeł odnawialnych, a dostarczaną przez AGL Energy Limited.

Firma Mitsubishi wprowadziła model i-MiEV (Mitsubishi Innovative Electric Vehicle) na rynek australijski w sierpniu 2010 roku i dotychczas sprzedała tam ponad 100 samochodów. Model i-MiEV jest pojazdem o napędzie całkowicie elektrycznym, nieemitującym dwutlenku węgla w czasie jazdy, z akumulatorami litowo-jonowymi, jako źródłem energii. Dzięki charakterystyce silnika pozwalającej korzystać z maksymalnego momentu obrotowego już przy ruszaniu z miejsca, i-MiEV zapewnia bardzo dobre przyspieszenie przy prędkościach typowych dla ruchu miejskiego i oferuje bezpieczny zasięg wynoszący około 150 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów.

Zwykle i-MiEV jest ładowany ze standardowego domowego gniazdka elektrycznego prądem o natężeniu 15 amperów, co umożliwia pełne naładowanie akumulatorów w ciągu 7 godzin. Skorzystanie ze stacji szybkiego ładowania pozwala naładować akumulatory do 80 procent ich pojemności w ciągu 30 minut, a około 50 procent naładowania uzyskiwane jest już po 15 minutach.

Pierwsza stacja szybkiego ładowania w Australii 2 Pan Masahiko Takahashi tłumaczy powody, które skłoniły MMAL do zainstalowania stacji szybkiego ładowania przed siedzibą swojego południowoaustralijskiego biura: Mitsubishi jest już od dawna częścią południowoaustralijskiej gospodarki, czujemy się bardzo dumni z naszej działalności i jesteśmy zawsze gotowi do wspierania gospodarki naszego regionu. Tutaj, w Adelaide, mamy sporo klientów z Fundacji i-MiEV i jestem pewien, że nowa stacja szybkiego ładowania będzie dla nich bardzo przydatna. Dodatkowo planujemy też zaoferowanie pracownikom MMAL samochodu i-MiEV do wspólnego użytkowania, a nie mam żadnych wątpliwości, że jego popularność będzie wymagała częstego doładowywania akumulatorów.

Wszyscy właściciele samochodów i-MiEV będą mogli bezpłatnie korzystać ze stacji szybkiego ładowania znajdującej się przed siedzibą Mitsubishi w Tonsley Park.

Źródło: Mitsubishi