Mitsubishi w rankingach ADAC

Mitsubishi w rankingach ADAC01.06.2011
Według najnowszych wyników badań poziomu satysfakcji klientów marek samochodowych, przeprowadzanych przez ADAC AutoMarxX marka Mitsubishi otrzymała 1,5 punktu. To drugi najlepszy wynik w klasyfikacji.

Dla celów obecnego badania ADAC poprosiło ponad 40 000 czytelników swojego magazynu członkowskiego "Motorwelt" o ocenę swoich samochodów i poziomu serwisu. Plasując się na 9 miejscu firma Mitsubishi po raz pierwszy znalazła się w pierwszej dziesiątce 33 najważniejszych marek samochodowych w Niemczech. Ta ogólna klasyfikacja została stworzona na bazie rezultatów badań i analiz wizerunku marki, jej siły rynkowej, poziomu satysfakcji klienta, awaryjności, przyjazności dla środowiska i bezpieczeństwa.

Colt trzeci w rankingu awaryjności ADAC 2010
W opublikowanym niedawno raporcie awaryjności automobilklubu ADAC, który powstał na podstawie 500 000 zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie, Mitsubishi Colt okazał się trzecim najbardziej niezawodnym pojazdem w kategorii małych aut. Łącznie w tej klasie sklasyfikowano 23 samochody w wieku od 1 do 6 lat.

Colt 1.1 LPG, ASX 1.6 2WD i Outlander 2.0 2WD wśród najtańszych aut w utrzymaniu
W stworzonej przez ADAC klasyfikacji samochodów najtańszych w utrzymaniu Mitsubishi Colt 1.1 LPG znalazł się na drugim miejscu klasie B wyprzedzając między innymi Toyotę Yaris, Suzuki Swift, VW Polo, Skodę Fabię, Seata Ibiza, Peugeot 206 i Nissana Micra.

W klasie średniej Mitsubishi ASX 1.6 2WD uplasował się na 5 miejscu przed Nissanem Qashqai, VW Passatem, Toyotą Avensis i Kią Sportage.

Zgodnie z rankingiem ADAC Mitsubishi Outlander 2.0 2WD okazał się drugim w kolejności najtańszym w utrzymaniu pojazdem w klasie wyższej średniej wyprzedzając między innymi takie modele, jak Subaru Legacy i Outback, Volvo V70 czy Kia Sorento.

Źródło: Mitsubishi