Plus X Award dla i-MIEV

Plus X Award dla i-MIEV06.06.2011
Mitsubishi i-MiEV otrzymał przyznawaną dorocznie nagrodę "Plus X Award" dla "Najlepszego elektrycznego pojazdu 2011 roku", jednocześnie zdobywając uznanie w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

Plus X Award jest największym na świecie konkursem w dziedzinie technologii, sportu i stylu życia. W skład jury wchodzi 144 neutralnych ekspertów z 32 krajów, którzy nagradzają produkty biorąc pod uwagę nowoopracowane, innowacyjne technologie, wyróżniający się design oraz inteligentne i proste koncepcje obsługi.

Członkowie jury podkreślają, że „Mitsubishi i-MiEV jest przykładem zeroemisyjnego pojazdu, który wkracza w rzeczywistą fazę realizacji.” i-MiEV oferuje zasięg do 150 kilometrów, jest praktyczny, a także daje prywatnym nabywcom możliwość doświadczenia innowacyjnej elektrycznej mobilności na codzień. Ekologiczne założenia – promujące ochronę zasobów i środowiska – widoczne są także we wnętrzu Mitsubishi i-MiEV w postaci elementów wykonanych z odnawialnych włókien bambusa. – czytamy w werdykcie jurorów.

Zdobywając te nagrodę Mitsubishi i-MiEV znalazł się w galerii sław Plus X Award, w której miejsce zajmują wyłącznie produkty najwyższej jakości nominowane przez niezależne jury.

Mitsubishi i-MiEV to pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny. Do pierwszych polskich klientów trafił w lutym bieżącego roku.

Źródło: Mitsubishi