Relacja z Rajdu Rzeszowskiego

Relacja z Rajdu Rzeszowskiego10.08.2011
Tegoroczny Rajd Rzeszowski nosił numer 20 i przy upalnej pogodzie obchodził swoje święto wraz z rajdowcami. IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski była także rundą Rajdowego Pucharu Polski, eliminacją międzynarodowej rywalizacji ...

...w ramach CEZ FIA Rally Trophy, oraz po sąsiedzku gościła V eliminację rajdowych mistrzostw Słowacji.

Relacja z Rajdu Rzeszowskiego 1Najszybszą załogą w rajdówce Mitsubishi podczas obu dni rajdu okazali się Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, podróżujący Lancerem Evolution V, klasyfikowanym w grupie HR-P. Mimo wiekowości swojego „dziadka” jak żartobliwie załoga nazywa swój samochód, wystarczyło mu ikry, by być najszybszym autem spoza trójki Super2000, jaka zajęła podium klasyfikacji generalnej rzeszowskiej imprezy.

Pierwszego dnia rajdu w pierwszej 10 RSMP klasyfikowali się również jadący Mitsubishi Lancerami, ale nowszej, X generacji – Michał Bębenek z Maciejem Wilkiem (7 pozycja) i Radosław Typa z Jakubem Gerberem (7 miejsce).

Na starcie dopisała obsada, a goście z południa przyprowadzili sporo mocnych samochodów. Nie zawiódł m.in. Jaroslav Melicharek, który ponownie na nasze asfaltowe OS-y zawitał z Mitsubishi Lancerem WRC 05. Niestety kłopoty pierwszego dnia pozbawiły go szansy na odegranie poważniejszej roli w rajdzie, ale na otarcie łez zapisał sobie na koncie wygraną na ostatnim odcinku specjalnym rajdu.

Relacja z Rajdu Rzeszowskiego 2 Drugiego dnia rajdu o jedno oczko swoją pozycję poprawili Bębenek z Wilkiem, i w ostateczności zostali sklasyfikowani na tej samej pozycji.

Na liście startowej pierwszego dnia aż 9 załóg było odnotowanych w Mitsubishi Lancerach Evolution różnych generacji oraz klas. Spośród krajowych ekip w rajdówkach „Trzech Diamentów” zasiedli Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Michał Bębenek z zastępującym na razie jego brata Grzegorza na fotelu pilota, Maciejem Wilkiem, Radosław Typa debiutujący z Jakubem Gerberem na prawym fotelu, Zbigniew Maliśnki z Kacprem Pietrusińskim oraz Andrzej Lipski z Magdaleną Lukas.

Stawkę uzupełnili goście z zagranicy – Jarosław Melicharek pilotowany przez Richarda Lasevica, Jaroslav Orsak i Jaroslav Novak, Tomas Ondrej i Adam Gomori, oraz koszycka ekipa Peter Lorencik i Kamil Rusnacik. Na mecie, choć czasami przy pomocy systemu SupeRally, znalazły się wszystkie Lancery.

Relacja z Rajdu Rzeszowskiego 3 W tegorocznej klasyfikacji RSMP, spośród kierowców rajdowych Lancerów najwyżej plasuje się Tomasz Kuchar, który zajmuje w tej chwili czwartą pozycję. Tuż za nim sklasyfikowany jest Michał Bębenek a 7 miejsce zajmuje Leszek Kuzaj ze swoim Evo X, który jednak nie pojawił się w Rzeszowie.

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie ruszający 23 września Rajd Polski, będący jednocześnie rundą Rajdowych Mistrzostw Europy.

Źródło: Mitsubishi