Mitsubishi i-MIEV liderem niskiego zużycia paliwa

Mitsubishi i-MIEV liderem niskiego zużycia paliwa22.11.2011
Firma Mitsubishi Motors North America, Inc., (MMNA) ogłosiła, że innowacyjny pojazd elektryczny Mitsubishi i-MiEV 2012 zajął pierwsze miejsce na liście "Liderów ekonomicznego zużycia paliwa: rocznik modelowy 2012" sporządzonej przez ...

...amerykańską Agencję Ochrony Środowiska EPA (Environmental Protection Agency) w ramach dorocznej publikacji przewodnika po zużyciu paliwa (Fuel Economy Guide). Według specyfikacji EPA, wydajność paliwowa pojazdu to 112 MPG w cyklu mieszanym, 126 MPG w mieście i 99 MPG na autostradzie (odpowiednik mil na galon).

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej EPA, przewodnik Fuel Economy Guide to doroczna publikacja zawierająca wyniki zużycia paliwa wszystkich samochodów osobowych i lekkich samochodów użytkowych. Przewodnik jest dużo bardziej szczegółowy, niż specyfikacja danego pojazdu. Znajdują się tu dane dotyczące pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami oraz informacje na temat zużycia paliwa w samochodach różnych klas. Publikowana jest też lista liderów zużycia paliwa i poradnik oszczędnej jazdy.

Doroczny przewodnik Fuel Economy Guide to wspólna publikacja Agencja Ochrony Środowiska EPA oraz Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE).

Cieszymy się, że Agencja Ochrony Środowiska EPA oraz Departament Energii Stanów Zjednoczonych DOE ogłosiły model Mitsubishi i-MiEV 2012 liderem w ekonomicznym zużyciu paliwa w dorocznym przewodniku Fuel Economy Guide, powiedział Yoichi Yokozawa, Prezydent i Dyrektor Zarządzający Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA).

Wyprodukowaliśmy już 17 000 sztuk pojazdów opartych na konstrukcji modelu i-MiEV przeznaczonych na różne międzynarodowe rynki, a teraz chcemy przedstawić klientom z Ameryki Północnej doskonały samochód elektryczny, który jest niezawodny, bezpieczny i wydajny, a jednocześnie przystępniejszy cenowo i tani w eksploatacji.

Źródło: Mitsubishi