Hybrydowy Outlander pojawi się w 2013 roku

Hybrydowy Outlander pojawi się w 2013 roku30.12.2011
Wczoraj informowaliśmy o tym, że Mitsubishi planuje poszerzenie swojej oferty ekologicznych modeli o małego vana z napędem elektrycznym, dziś możemy także potwierdzić, że japoński producent szykuje również hybrydową wersję ...

...popularnego także w naszym kraju Outlandera. Jak podaje autonews.com Outlander z napędem hybrydowym typu plug-in miałby się pojawić w salonach sprzedaży w kwietniu 2013 roku. Nie znamy jeszcze szczegółów technicznych dotyczących napędu, ale najprawdopodobniej będzie on ewolucyjnym rozwinięciem rozwiązania zaprezentowanego w tym roku w Tokio w ramach konceptu PX-MiEV II. Hybrydowy napęd tego pojazdu koncepcyjnego składał się z 2-litrowego, 4-cylindrowego silnika benzynowego i dwóch motorów elektrycznych o mocy 81 KM.

Koncept mógł przejechać z niewielką prędkością do 50 km korzystając wyłącznie z energii elektrycznej. Gdy kończy się zapas energii w baterii pojazd przechodzi w trym "Series Hybrid", w ramach którego aktywowany jest silnik benzynowy, by naładować ponownie baterie. Gdy PX-MiEV II rozwijał dużą prędkość, przechodził w tryb "Parallel Hybrid", w którym jednostka benzynowa i silniki elektryczne pracują równolegle. Średnie zużycie paliwa to 1,7 l na 100 km, a ogólny zasięg w trybie mieszanym to 800 km.

Źródło: Mitsubishi