Premiera Mitsubishi Mirage w Tajlandii

Premiera Mitsubishi Mirage w Tajlandii20.03.2012
Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że 28 marca rozpocznie w Tajlandii sprzedaż nowego, kompaktowego samochodu o nazwie Mirage, przeznaczonego do sprzedaży na wszystkich światowych rynkach.

Premiera Mitsubishi Mirage w Tajlandii 1Mirage to kompaktowy samochód globalny opracowany na bazie rewolucyjnej koncepcji, pozwalającej na spełnienie oczekiwań zarówno klientów z szybko rozwijających się rynków wschodzących, jak i nabywców niewielkich samochodów i entuzjastów pojazdów ekologicznych o doskonałych osiągach z krajów rozwiniętych.

Mirage będzie produkowany w nowej, trzeciej fabryce Laem Chabang Plant należącej do firmy Mitsubishi Motors Thailand (MMTh), czyli w największym oddziale produkcyjnym MMC poza Japonią. Samochód będzie początkowo sprzedawany w Tajlandii, a następnie trafi do państw należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN (Association of South-East Asian Nations), Japonii, Europy i na inne rynki.

Prezydent MMC, Pan Osamu Masuko, powiedział tuż przed rozpoczęciem ceremonii w Tajlandii: Z przyjemnością prezentuję model Mirage po raz pierwszy w Tajlandii. Mirage to nowy samochód kompaktowy wyróżniający się wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną, co w czasach, gdy zapotrzebowanie na konstrukcje tego typu na rynkach całego świata stale rośnie jest niezaprzeczalnym atutem.

Premiera Mitsubishi Mirage w Tajlandii 2Chciałbym osobiście podziękować przedstawicielom rządu w Tajlandii za ich wkład w promocję programu Eco-car, co pozwoliło nam na zwiększenie wydajności na tutejszym rynku. W dalszej kolejności Mirage będzie eksportowany do państw ASEAN oraz do innych zakątków całego świata.

Cechy modelu Mirage:

  • Bardzo dobre własności jezdne dzięki kompaktowym wymiarom przy zachowaniu wystarczającej przestrzeni dla pięciorga pasażerów.
  • Zużycie paliwa i emisja CO2 na jednym z najniższych poziomów w klasie dzięki nowemu silnikowi MIVEC (z opracowanym przez Mitsubishi elektronicznie sterowanym systemem zmiennych faz rozrządu), dużej wydajności aerodynamicznej i ograniczonym oporom toczenia.
  • Zoptymalizowana struktura nadwozia i zakrojone na szeroką skalę wykorzystanie stali o wysokiej odporności na rozciąganie pozwalają obniżyć wagę samochodu o około siedem procent w porównaniu z konkurentami w klasie, co zmniejsza zużycie paliwa. Mirage wykorzystuje także opracowaną przez Mitsubishi strukturę nadwozia RISE, która absorbuje i rozprasza siły uderzenia podczas wypadku i w ten sposób zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim pasażerom.
  • Premiera Mitsubishi Mirage w Tajlandii 3

  • Wysoka jakość dzięki MMDS (Mitsubishi Motors Development System), czyli systemowi zarządzania jakością, który ustanawia i ocenia realizację określonych zadań na każdym etapie realizacji projektu, od planowania, poprzez sprzedaż, usługi posprzedażowe, aż po zunifikowaną globalną strukturę MMPW (Mitsubishi Motors Production Way).
  • Dodatkowo, przed rozpoczęciem produkcji, firma MMC umieściła w fabryce w Tajlandii doświadczonych inspektorów z Japonii, których zadaniem była inspekcja produkowanych komponentów w nowym, trzecim oddziale fabryki w celu utrzymania tych samych standardów jakości, które obowiązują w Japonii.

Model Mirage oferowany na rynku w Tajlandii będzie wyposażony w silnik 1,2 l MIVEC, pozwalający przejechać 22 kilometry na jednym litrze paliwa (wewnętrzne kalkulacje Mitsubishi), co jest jedną z najlepszych wartości w klasie i wynikiem przewyższającym wymagania tajlandzkiego rządu w kwestii certyfikacji „eco-car”. Mirage w specyfikacji na rynek w Tajlandii będzie kosztował pomiędzy 380 000 a 551 000 THB w zależności od wersji wyposażenia. Firma planuje sprzedawać w Tajlandii 2 500 modeli miesięcznie.

Źródło: Mitsubishi