Mitsubishi Mirage zmienia nazwę w Europie

Mitsubishi Mirage zmienia nazwę w Europie10.01.2013
Wczesną wiosną zeszłego roku swoją globalną premierę w Tajlandii miał nowy kompaktowy model Mitsubishi o nazwie Mirage. Pod koniec kwietnia 2012 koncern rozpoczął produkcję Mirage w zakładach Laem Chabang w Tajlandii, ...

...a we wrześniu Mirage zadebiutował w Europie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Teraz okazało się, że Mitsubishi nie będzie mogło sprzedawać pojazdu pod starą nazwą na Starym Kontynencie, ponieważ kto inny ma tu prawa handlowe do tego znaku. W związku z tym japoński producent zdecydował, że w Europie Mirage będzie od teraz oferowany pod nową nazwą: Space Star. Tak samo będzie się nazywać Mirage w Rosji i na Ukrainie.

Mitsubishi Mirage zmienia nazwę w Europie 1 Jeśli „Space Star” brzmi znajomo, to dlatego, że kiedyś mieliśmy go już na rynku europejskim. W latach 1998-2005 Mitsubishi produkowało w Holandii model o tej nazwie, był to jednak MPV bazujący na tej samej platformie, co ówczesne Volvo S40. Japończycy uznali najwidoczniej, że „Space Star” dobrze się kojarzy na naszym kontynencie i postanowili wskrzesić tę nazwę na potrzeby nowego pojazdu Global Small.

Przypomnijmy, że nowe Mitsubishi Space Star może przewieźć pięć osób, ma długość 3710 mm, masę 845 kg i bagażnik o pojemności 235 l. Pod jego maską pracuje 1-litrowy, 3-cylindrowy silnik benzynowy z układem zmiennych faz rozrządu MIVEC współpracujący z 5-biegową przekładnią manualną. Jednostka napędowa jest także wyposażona w system Auto Stop&Go. Zgodnie z danymi producenta Space Star potrzebuje zaledwie 4 l benzyny na 100 km, a generuje tylko 92 g dwutlenku węgla na każdy przejechany kilometr.

Mitsubishi Space Star pojawi się w sprzedaży w Polsce jesienią tego roku.

Źródło: Mitsubishi, opracowanie: BM