Trzy ekstremalne wcielenia Mitsubishi Pajero Sport

Trzy ekstremalne wcielenia Mitsubishi Pajero Sport09.05.2013
Już od dziś wielbiciele mocnych wrażeń w terenie mają do dyspozycji trzy, "uzbrojone po zęby" wersje Mitsubishi Pajero Sport. Dzięki trzem pakietom markowych, terenowych akcesoriów o wymownie brzmiących nazwach ...

... Heavy Duty, Extreme i Utility nabywcy tego modelu będą mogli dobrać wyposażenie odpowiadające ich potrzebom i sposobom użytkowania auta oraz lepiej przygotować swój samochód do terenowych wypraw. Dodatkowe zestawy akcesoriów są objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Trzy ekstremalne wcielenia Mitsubishi Pajero Sport 1 Oferta przygotowana przez polską centralę Mitsubishi Motors wspólnie z firmą Steeler jest odpowiedzią na zapytania nabywców modelu Pajero Sport. Oprócz 3 gotowych zestawów akcesoriów, klienci mają także możliwość indywidualnego doboru poszczególnych elementów i tworzenia w ten sposób własnych pakietów.

Pakiet Utility

W pakiecie Utility znajdzie się przednie orurowanie z poprzeczką, 3-milimetrowa, stalowa osłona silnika o wadze 17,3 kg, 3-milimetrowa, stalowa osłona skrzyni biegów i reduktora ważąca 13,6 kg oraz konsola sufitowa z dodatkowym schowkiem i otworem na radio CB. Ten zestaw kosztuje 5810 zł.

Zestaw Extreme

W pakiecie Extreme, klienci, oprócz dostępnych w pakiecie Utility, stalowych, 3-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora oraz przedniego orurowania z poprzeczką i konsoli sufitowej z dodatkowym schowkiem i otworem na radio CB znajdą także snorkel oraz Ironman - zestaw sprężyn i amortyzatorów olejowych do podniesienia zawieszenia auta o 5 cm. Cena takiego pakietu wynosi 11 066 zł.

Pakiet Heavy Duty

W skład najbogatszego pakietu Heavy Duty wchodzi płyta montażowa do wyciągarki z wyciągarką Superwinch Tiger Shark 9500 o uciągu 4309 kg, z nierdzewnymi rolkami, sterowaniem przewodowym i głównym wyłącznikiem prądu Hebel, a także przednie orurowanie z poprzeczką, snorkel, Ironman - zestaw sprężyn i amortyzatorów olejowych do podniesienia zawieszenia auta o 5 cm , 3-milimetrowa, stalowa osłona silnika o wadze 17,3 kg, 3-milimetrowa, stalowa osłona skrzyni biegów i reduktora ważąca 13,6 kg oraz konsola sufitowa z dodatkowym schowkiem i otworem na radio CB. Taki zestaw kosztuje 15 024 zł.

Limitowaną serię Pajero Sport napędza turbodoładowany silnik Diesla o mocy 178 KM połączony z 5-biegową przekładnią manualną lub elektronicznie sterowaną, 5-stopniową, automatyczną skrzynią biegów INVECS-II z sekwencyjnym trybem sportowym. Sprawdzony układ napędu na 2 osie Super Select 4WD, umożliwia jazdę w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości na każdej nawierzchni. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym można kupić ten model.

Źródło: Mitsubishi