Nissan Navara zmierza do Ameryki na rajd Rebelle Rally

Nissan Navara zmierza do Ameryki na rajd Rebelle Rally20.10.2017
Wielokrotnie nagradzany Nissan Navara wybiera się za Atlantyk, by jeszcze w tym miesiącu wziąć udział w wyczerpującej terenowej imprezie, w trakcie której „wytrzymałość i inteligencja” samochodu zostaną poddane ekstremalnej próbie.

Nissan Navara - aktualny posiadacz prestiżowego tytułu Międzynarodowego Pick-upa Roku — wystartuje w Rebelle Rally. Tygodniowy wyścig rozgrywany co roku na trasie o długości 2000 km jest testem umiejętności jazdy i nawigacji przez pustynie Kalifornii i Newady.

Impreza organizowana z myślą raczej o samochodach seryjnych niż specjalnie przygotowanych rajdowych maszynach jest otwarta wyłącznie dla dwuosobowych kobiecych zespołów i przyciąga zawodniczki z całego świata. Rywalizacja jest sprawdzianem umiejętności jazdy terenowej na długich dystansach oraz tradycyjnej nawigacji — panie dysponujące tylko mapami topograficznymi i kompasami muszą odnaleźć ukryte punkty kontrolne. Korzystanie z urządzeń GPS, w tym smartfonów, jest surowo wzbronione, a limity czasowe zmuszają uczestniczki do podejmowania szybkich decyzji.

Nissan Navara

Rebelle Rally trwa od 12 do 21 października, a trasa na każdy dzień jest ujawniania dopiero na kilka godzin przed startem. Do drugiej edycji rajdu zgłosiło się 40 zespołów z 12 krajów, korzystających z pojazdów różnych producentów.

Nissanem Navara startują dwie zawodniczki z oddziału firmy we Francji. Karen Rayrolles i Florence Pham, reprezentujące odpowiednio dział komunikacji i dział marketingu, postanowiły podjąć wyjątkowe wyzwanie.

Karen powiedziała: „Wytrzymałość i inteligencja Nissana Navara sprawiają, że jest to doskonały pojazd na Rebelle Rally. Jesteśmy zachwycone możliwością udziału w tej niezwykłej imprezie. Każdy może śledzić nasze poczynania na żywo na stronach www.rebellerally.com i www.nissan.fr”.

Karen i Florence mają do dyspozycji pick-upa w wersji z podwójną kabiną i walczą o Bone Stock Award. Jest to kategoria dla zespołów korzystających ze standardowych pojazdów, w których jedyną dopuszczalną modyfikacją jest komplet terenowych opon.

Nissan Navara

Navara Double Cab będzie doskonale radzić sobie na wydmach i piaszczystych pustynnych szlakach. Jak przystało na „wytrzymały i inteligentny” samochód, Navara łączy dzielność terenową z najnowszymi technologiami wspomagającymi kierowcę. Jej atuty to wyrafinowanie, styl, komfort i jakość — podobnie jak w przypadku wysoko ocenianych crossoverów Nissana, czyli modeli Juke, Qashqai i X‑Trail.

Pięciodrążkowe tylne zawieszenie wersji z podwójną kabiną jest unikatowe w tym segmencie i zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy bez uszczerbku dla właściwości terenowych czy ładowności. Źródłem mocy jest charakteryzujący się wysoką kulturą pracy 190‑konny silnik diesla z podwójnym turbodoładowaniem. Jednostka o pojemności 2,3 litra zapewnia znakomite osiągi, w tym 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego w przedziale od 1500 do 2500 obr./min. W konfiguracji z sześciobiegową przekładnią manualną oficjalne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w cyklu mieszanym wynoszą odpowiednio 6,3 l/100 km i 167 g/km, co stanowi najlepszy wynik w tej klasie pojazdów.

Bogate wyposażenie auta z pewnością przyda się w czasie Rebelle Rally. Inteligentny system kamer 360° pomaga w bezpiecznym manewrowaniu z małą prędkością wśród ciasno rozstawionych przeszkód, a inteligentny system hamowania awaryjnego pozwoli skutecznie zatrzymać się przed dziką zwierzyną czy pojazdami innych zawodniczek mogącymi niespodziewanie przeciąć drogę załodze Nissana.

System wspomagania ruszania pod górę i system kontroli zjazdu umożliwią płynne i bezpieczne pokonywanie wydm. Ze względu na surowy regulamin rajdu uczestniczkom pod żadnym pozorem nie będzie jednak wolno włączyć systemu multimedialnego NissanConnect z siedmiocalowym ekranem i nawigacją satelitarną.

Nissan Navara

Podobnie jak wszystkie lekkie samochody użytkowe marki Nissan, w tym bezemisyjny elektryczny van e‑NV200, Navara jest wyjątkowo uniwersalnym pojazdem. Dostępna jest szeroka oferta opcjonalnych dodatków, akcesoriów i zindywidualizowanych zabudów nadwozia. Wszystkie lekkie pojazdy użytkowe Nissana są objęte najlepszą w tej klasie gwarancją producenta przez pierwsze 5 lat lub 160 000 km przebiegu.

Navara jest najnowszym modelem w długiej i udanej historii pick-upów Nissana — w ciągu ponad 80 lat firma zaoferowała już 12 generacji takich samochodów. Od 1934 roku Nissan sprzedał na całym świecie ponad 14 milionów pick-upów. Navara nie jest sprzedawana w Ameryce Północnej, gdzie Nissan oferuje trzy inne pick-upy: Frontier, Titan i Titan XD.

Źródło: Nissan