MotoNews.pl

Nissan prezentuje samochód koncepcyjny Nissan Hyper Adventure

10 października 2023

Nissan-Hyper-Adventure-2023

Nissan ujawnił dziś Nissana Hyper Adventure – drugi model z serii zaawansowanych elektrycznych samochodów koncepcyjnych przygotowanych na salon Japan Mobility Show, rozpoczynający się 25 października. Zaprezentowana cyfrowa koncepcja to sportowy SUV skierowany do osób kochających przygody na świeżym powietrzu i ekologiczny styl życia.

Koncepcyjny Nissan Hyper Adventure

Dłuższy czas jazdy wymaga energii, dlatego koncepcyjny Nissan Hyper Adventure i zastosowana w nim technologia V2X (vehicle-to-everything) mają zaspokajać zapotrzebowanie na energię elektryczną w dowolnym miejscu i czasie, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Niezależnie od tego, czy chodzi o weekendowy wypad w pobliskie góry, czy o wielomiesięczną podróż w nieznane, głównym celem Nissana Hyper Adventure jest zaspokajanie różnorodnych potrzeb tych, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Akumulator o dużej pojemności może służyć jako źródło energii i umożliwia użytkownikom zasilanie gadżetów, oświetlenie obozowiska, a nawet ładowanie elektrycznych skuterów wodnych. Funkcja V2X może również dostarczać energię do domów (V2H) lub na potrzeby lokalnej społeczności poprzez przekazywanie nadwyżek energii do sieci (V2G).

Nissan Hyper Adventure 2023 1

Zaawansowany system napędu na cztery koła e-4ORCE Nissana pozwala sprawnie, bezpiecznie i w dobrym stylu dotrzeć do celu podróży przez zaśnieżone górskie przełęcze czy błotniste szlaki w bujnym lesie deszczowym.

Nadwozie charakteryzuje się dynamicznymi panelami, symbolizującymi aktywny tryb życia, z wyraźnymi ukośnymi liniami po bokach pojazdu, które podkreślają przestronność kabiny. Dzięki zmianie kierunku przepływu powietrza przez przedni spojler model może pochwalić się dobrymi osiągami aerodynamicznymi, które są dodatkowo wzmacniane przeszkleniem dachu i okien bocznych oraz dzięki płaskiej powierzchni tylnej części nadwozia. Koła oraz zderzaki (przedni i tylny) są wyposażone w specjalne nakładki, dzięki którym samochód może z łatwością poruszać się po zaśnieżonym terenie.

Nissan Hyper Adventure 2023 2

Starannie dobrane wyposażenie wnętrza i przestronność kabiny sprawiają, że jazda jest prosta i komfortowa w każdej sytuacji. Panel wskaźników płynnie przechodzi w dolną część przedniej szyby, która pełni funkcję ekranu z szerokim polem widzenia – pozwala to uzyskać efekt przezroczystego nadwozia pojazdu – i płynnie łączy przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

Wnętrze oferuje również przestrzeń ładunkową na sprzęt outdoorowy, taki jak namioty, narty, a nawet kajak. Uwagę zwraca tylna kanapa, z możliwością obrotu o 180 stopni wokół własnej osi, dzięki czemu można przekształcić ją w wygodną przestrzeń do siedzenia zwróconą w kierunku tyłu pojazdu. To rozwiązanie obejmuje także automatycznie wysuwane i chowane stopnie, które przydają się podczas biwakowania, przygotowań do jazdy na nartach lub podziwiania malowniczych widoków.

Nissan Hyper Adventure 2023 3

Koncepcyjny Nissan Hyper Adventure to propozycja dla tych, którzy chcą wygodnie, bezpiecznie i z zapasem energii spędzać czas na świeżym powietrzu.

Cyfrowa prezentacja koncepcyjnego Nissan Hyper Adventure odbędzie się podczas salonu Japan Mobility Show.

Do 25 października na kanale YouTube Nissana dostępny będzie specjalny wideoklip, w którym kolejno pojawiać się będą koncepcyjne modele Nissana, zaprezentowane później podczas tokijskiego salonu.

Źródło: Nissan