Co pokaże Nissan w Tokio?

Co pokaże Nissan w Tokio?11.10.2007
Nissan na zbliżającej się wystawie w Tokio zaprezentuje cztery pojazdy uosabiające nowe, ekscytujące idee samochodu przyszłości. Jednym z czterech konceptów jest "Pivo 2", któremu już wcześniej poświęciliśmy ...

...osobny artykuł (można go znaleźć tutaj).

Co pokaże Nissan w Tokio? 1Poza tym w Tokio pokazany zostanie "Round Box", kompaktowy kabriolet stworzony z myślą o młodych nabywcach, dostawczy NV200, skierowany do klientów biznesowych i elegancki sedan Intima.

Na Salon Samochodowy w Tokio Nissan przygotował trzy przesłania: "Przyjazna innowacja", "Jazda z pasją" i "Emocjonalny design", wokół których zbudował całą swoją prezentację. W każdym z pojazdów koncepcyjnych starano się zawrzeć cechy wyrażające te hasła. "Przyjazna innowacja" ma tworzyć nową relację między samochodem a kierowcą, "Jazda z pasją" to nowy poziom przyjemności i ekscytacji płynące z prowadzenia pojazdu, a "Emocjonalny design" ma silnie przemawiać do wizualnej wrażliwości klientów.

Nissan zaprezentuje także wizję przyszłości, jaką ma jego dział badań i rozwoju, przy czym szczególny nacisk położony zostanie na hasła "środowisko i bezpieczeństwo". Dlatego, zobaczyć będzie można kompaktową baterię litowo-jonową, kompaktowy silnik 3D, nowy projekt "odskakującej" maski silnika i szereg innych nowatorskich rozwiązań.

Co pokaże Nissan w Tokio? 2 Nissan pokaże także, zgodnie z obietnicą daną w październiku 2001, produkcyjną wersję nowego modelu GT-R. Będzie to miało miejsce 24 października.

Round Box (R.D/B.X)
Round Box to kompaktowy kabriolet przeznaczony dla młodszych nabywców. Ma dostarczać szczególnych przeżyć związanych z prędkością i nieść radość z jazdy. Innowacyjny, interaktywny system "Play Catch" pozwala zarówno kierowcy, jak i pasażerom na tylnym siedzeniu korzystać z systemu rozrywkowego i informacyjnego. Przestrzeń we wnętrzu zaprojektowano tak, aby ułatwić komunikację między wszystkimi czterema pasażerami. Aby mogli oni jeszcze intensywniej odczuwać prędkość, z jaką się poruszają, w dolnej części auta, po obu jego stronach zamontowano szklane panele, przez które można obserwować przesuwającą się szybko nawierzchnię drogi, nie ryzykując przy tym kontaktu z nią.

Co pokaże Nissan w Tokio? 3 NV200
Solidne, choć dość surowo wyglądające nadwozie łączy wyrazistą kabinę z dość tradycyjną w zarysie pudełkową przestrzenią ładunkową, tworząc emocjonującą formę nietypową dla tej klasy aut. Wnętrze ma odznaczać się funkcjonalnością "z ludzką twarzą" i relaksować kierowcę podczas pracy. Przestrzeń ładunkową zaprojektowano tak, aby można było ją dostosować do szeregu potrzeb. Jej wnętrze podzielono na liczne szuflady i skrzynie, które mogą mieć różne kształty i pozwalają na przewożenie stosunkowo dużych ilości profesjonalnego sprzętu, materiałów, czy ubrań roboczych. NV200, który zostanie pokazany w Tokio został przystosowany do użytkowania przez profesjonalnego fotografa podwodnego życia w oceanie. Strefę roboczą wyposażono w pilota obsługującego "kamerę-pająka", jak również w sprzęt ułatwiający porządkowanie i edycję zdjęć i nagrań jeszcze w trakcie realizacji zlecenia.

Co pokaże Nissan w Tokio? 4 Intima
Producent reklamuje Intimę jako: "Sedana nowej generacji dla ludzi o wyszukanym smaku, ceniących piękno, którzy lubią spędzać czas we wnętrzach odznaczających się wyrafinowaną elegancją i komfortem, niezależnie od tego, czy podróżują sami, czy w towarzystwie". Fotel pasażera z przodu obraca się o ok. 80° ku drzwiom, jakby chciał się przywitać i eskortować go do wnętrza auta. Auto nie posiada środkowego słupka, a jego drzwi otwierają od środka na boki, niczym drzwi szafy.

Źródło: opr. BM na post. Global Auto Index, fot. Nissan