Koncepcyjny Nissan Resonance - premiera w Detroit

Koncepcyjny Nissan Resonance - premiera w Detroit11.01.2013
Nissan zaanonsował wczoraj, że podczas rozpoczynającego się 15 stycznia North American International Auto Show zaprezentuje nowy pojazd koncepcyjny o nazwie Resonance i wiadomość tę okrasił bardzo tajemniczym teaserem.

Wizualizacja ukazuje profil samochodu, a właściwie tylko jego górną część. Na podstawie wizualizacji możemy więc mniej więcej stwierdzić, jak będzie wyglądała linia maski silnika, dachu, tylne światła i błotnik Resonance.

Koncepcyjny Nissan Resonance - premiera w Detroit 1 Trochę przypomina nam on inny pojazd koncepcyjny marki – TeRRA, który premierę miał na zeszłorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Niestety producent był niezbyt skory do wyjawienia bardziej szczegółowych informacji dotyczących konceptu. Dysponujemy jedynie skąpymi danymi ogólnymi.

Nissan Resonance to koncepcyjna wersja nowego crossovera marki łącząca śmiały styl z hybrydowym napędem benzynowo-elektrycznym. Jeśli jednak przypomnimy sobie, że TeRRA zapowiadał (tak przynajmniej przypuszcza się w branży) nową generację Nissana Murano, to być może Resonance jest kolejnym przybliżeniem do produkcyjnego wariantu nowego Murano. Jest także prawdopodobne, że Resonance jest pierwszą wizją nowej generacji modelu Rouge, oferowanego przez Nissana w Japonii, USA i na Tajwanie. Kompaktowy crossover Rouge pojawił się na rynku w 2007 roku i czas najwyższy na jego aktualizację.

Źródło: Nissan, opracowanie: BM