Nissan TeRRA Concept – relacja filmowa z premiery

Nissan TeRRA Concept – relacja filmowa z premiery28.09.2012
Wczoraj podczas oficjalnego otwarcia Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu Andy Palmer, wiceprezes Nissana, przedstawił premierowo nowy koncepcyjny pojazd japońskiego producenta – SUVa o nazwie TeRRA z napędem elektrycznym.

Czteroosobowy koncept TeRRA pozwolił Nissanowi przenieść filozofię „bezemisyjnej mobilności” na zupełnie nowy obszar. Napędzany ogniwami wodorowymi TeRRA udowadnia, że ekologiczne napędy sprawdzają się nie tylko w mieście. Koncepcyjnego SUVa wyposażono w stały napęd na obie osie generowany przez silniki elektryczne umieszczone przy każdym z kół. Niezbędną energię czerpią z ogniw paliwowych zgromadzonych w kompaktowym bloku zlokalizowanym pod maską. Ich gęstość to 2,5 kW/l. Napęd ten bazuje na rozwiązaniach przejętych z koncepcyjnego pojazdu PIVO

Dzięki zastosowaniu technologii „silnik w kole” TeRRa pozbyła się ograniczeń związanych z przestrzenią bagażową i miejscem dla pasażerów, jakie dotyczą konwencjonalnych SUVów. Pojazd nie posiada tunelu środkowego, dzięki czemu można było inaczej ustawić fotele i zapewnić podróżującym duży komfort i świetną widoczność.

Oprócz tego w koncepcyjnym SUVie wykorzystano nowe materiały wykończeniowe i przenośny sprzęt zastępujący tradycyjną deskę rozdzielczą i systemy informacyjno-rozrywkowe. Nissan TeRRa Concept nie jest zapowiedzią nowego modelu produkcyjnego, a jedynie pewnego rodzaju studium możliwości producenta w zakresie nowych, ekologicznych technologii.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z imprezy zorganizowanej przez Nissana, podczas której przedstawiono opisywany już przez nas wcześniej wyścigowy model Nissan DeltaWing oraz koncept TeRRA.

Polecamy także nasz poprzedni artykuł prezentujący szczegółowo koncepcyjnego Nissana TeRRA.


Źródło: Nissan, opracowanie: BM