Bogata oferta silnikowa i nadwoziowa rodziny Megane

Bogata oferta silnikowa i nadwoziowa rodziny Megane24.01.2001
Na rok 2001 oferta Renault Megane obejmuje bardzo szeroką gamę silnikową i nadwoziową. Klienci wybierać mogą łącznie z palety 17 jednostek benzynowych i 7 wysokoprężnych ...

Na rok 2001 oferta Renault Megane obejmuje bardzo szeroką gamę silnikową i nadwoziową.

Bogata oferta silnikowa i nadwoziowa rodziny Megane 1 Klienci wybierać mogą łącznie z palety 17 jednostek benzynowych i 7 wysokoprężnych. W motorach zasilanych benzyną zastosowano wyłącznie odmiany szesnastozaworowe. Montowany dotychczas silnik o pojemności 1400 cm³ odznacza się obecnie mocą 95 koni a nie jak dotychczas 75. Od jakiegoś czasu w modelu Scénic stosowany jest nowoczesny 1,9-litrowy diesel dCi o mocy 102 KM.

Oferta na rok 2001 przewiduje zastosowanie go również w Megane w wersjach hatchback, classic, grandtour i coupé. Motor ten zastąpi stosowany w nich dotychczas 98-konny 1,9 dTi. Dodatkowo dostępny jest również 1,9 dTi o maksymalnej mocy 80 koni mechanicznych, który napędzać będzie wszystkie Mégane poza coupé i cabrio. Jednostka ta odznacza się szczególnie niskim zapotrzebowaniem na olej napędowy, średnio 5,5 l/100 km.

Bogata oferta silnikowa i nadwoziowa rodziny Megane 2 Dostępny w Renault "integralny system bezpieczeństwa" zawiera przednią poduszkę powietrzną z możliwością stopniowego napełniania, poduszki boczne, pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikami siły oraz bezpieczne zagłówki a od marca 2001 uzupełniony zostanie o napinacze pasów na tylnych siedzeniach zewnętrznych (poza coupé i cabrio).

Nazwy poszczególnych wersji wyposażenia w Mégane zostały ujednolicone z nazwami używanymi w Espace i Twingo: zamiast dotychczasowych nazw Basis, RT i RXE będą teraz występować Authentique, Expression, Dynamique i Privilége.