Trzy nowe modele hybrydowe poszerzają gamę Renault E-Tech

Trzy nowe modele hybrydowe poszerzają gamę Renault E-Tech15.10.2020
Nowy SUV coupe Renault pojawi się w Europie. Arkana będzie wyposażona w silnik E-TECH Hybrid i imponujący pakiet nowych technologii.

Renault poszerza swoją gamę modeli z napędem hybrydowym. Po Clio E-TECH Hybrid oraz Renault Captur i Megane Grandtour E-TECH Plug-in Hybrid ta innowacyjna technologia pojawi się w trzech kolejnych modelach. Ofertę napędów uzupełni wprowadzenie miękkiej hybrydy 12 V w Arkanie i Capturze. Renault będzie oferować wszystkie rodzaje napędów elektrycznych, żeby spełnić zróżnicowane potrzeby klientów przy zachowaniu przystępnej ceny.

Ponad 10-letnie doświadczenie w segmencie samochodów elektrycznych, w którym Renault jest pionierem i liderem, pozwala dziś marce na proponowanie wydajnych i dynamicznych napędów hybrydowych w szerokiej gamie samochodów w najważniejszych segmentach na rynku.

Renault
Renault Megane Berline E-Tech Plug-in Hybrid

TECHNOLOGIA E-TECH

Opracowana i opatentowana przez dział konstrukcyjny Renault technologia E-TECH Hybrid łączy dwa silniki elektryczne, innowacyjną kłową skrzynię biegów i silnik spalinowy. Ładowane wersje E-TECH Plug-in Hybrid mają wzmocniony akumulator, który pozwala na wydłużenie czasu jazdy na silniku elektrycznym w codziennej eksploatacji.

Technologia hybrydowa Renault pozwala na:

  • Jazdę po mieście w trybie elektrycznym nawet przez 80% czasu i obniżenie zużycia paliwa sięgające 40% w wersji E-TECH Hybrid.
  • W przypadku napędu E-TECH Plug-in Hybrid ‒ na pokonanie do 65 km w trybie elektrycznym i jazdę z prędkością do 135 km/h, która pozwala docenić przyjemność jazdy na silniku elektrycznym.

Technologia Renault E-TECH zapewnia dużą przyjemność z jazdy i ma wszystkie zalety silnika elektrycznego: ciche ruszanie z miejsca i ładowanie akumulatora podczas hamowania i zwalniania.

Renault
Renault Arkana R.S. Line

NOWE RENAULT ARKANA E-TECH HYBRID

Renault poszerza swoją gamę i wprowadza na rynek europejski nowy rodzaj samochodu SUV-a coupé. Renault Arkana zwraca uwagę świetnie wyposażonym miejscem kierowcy i rekordową przestronnością, która świetnie sprawdzi się w rodzinnym użytkowaniu i przy przewozie dużych ładunków.

Renault Arkana proponuje nowy napęd E-TECH Hybrid 140 z akumulatorem 1,2 kWh (230 V). Ofertę uzupełnia miękka hybryda 12 V dostępny w silnikach 1,3 TCe o mocy 140 i 160 KM.

Renault
Renault Captur E-Tech Hybrid

NOWE RENAULT CAPTUR E-TECH HYBRID

Captur, wyposażony w nowe technologie wspomagania i łączności, jest liderem na rynku europejskim w segmencie miejskich SUV-ów. Teraz pojawia się z napędem E-TECH Hybrid, który uzupełni ofertę ładowanej hybrydy E-TECH Plug-In Hybrid. Napęd hybrydowy zapewnia dużą szybkość reakcji dzięki akumulatorowi 1,2 kWh i łącznej mocy silników 140 KM. Klient ma zapewnioną maksymalną przyjemność z jazdy i niskie zużycie paliwa bez konieczności ładowania akumulatora z sieci.

W ofercie pojawi się również miękka hybryda 12 V. Będzie dostępny w silnikach benzynowych 1,3 Tce. Captur zyska w ten sposób najszerszą ofertę napędów elektrycznych w segmencie.

Renault Captur będzie również dostępny w wersji R.S. Line. Sportowa wersja wyróżnia się specjalnym oznakowaniem, zmodyfikowanymi zderzakami, listwą aerodynamiczną F1 i specjalnymi obręczami kół ze stopu metali lekkich. W kabinie zobaczymy czarną wykładzinę dachową, specjalną tapicerkę, kierownicę z czerwonymi przeszyciami, elementy ozdobne o wyglądzie karbonu i aluminiowe pedały. Wysokiej klasy wykończenie wprowadza sportowy klimat z nieodłącznymi, oryginalnymi atrybutami. Jest dostępne we wszystkich wersjach silnikowych.

Renault
Renault Megane E-Tech Plug-in Hybrid (Berline i Estate)

NOWE RENAULT MEGANE E-TECH PLUG-IN HYBRID

Po restylingu Nowy Megane zwraca uwagę nową stylistyką, bardziej ergonomicznym i nowoczesnym wnętrzem, a także szeroką ofertą technologii łączności, multimediów i wspomagania prowadzenia.

Napęd E-TECH Plug-in Hybrid, początkowo dostępny tylko w kombi, jest również oferowany w wersji hatchback. Zapewnia zalety i przyjemność jazdy w trybie elektrycznym i bardzo dobry zasięg. Nowy Megane E-TECH Plug-in Hybrid jest wyposażony w akumulator trakcyjny o pojemności 9,8 kWh (400 V) i dysponuje zasięgiem umożliwiającym pokonywanie w trybie w 100% elektrycznym tras o długości do 50 km w cyklu mieszanym (WLTP) i do 65 km w cyklu miejskim (WLTP City).

Renault Arkana E-TECH Hybrid, Captur E-TECH Hybrid i Megane E-TECH Plug-In Hybrid pojawią się w sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2021 roku.

Źródło: Renault