5 gwiazdek w testach Euro NCAP dla Renault Arkana

5 gwiazdek w testach Euro NCAP dla Renault Arkana03.03.2021
Nowe Renault Arkana należy do najbezpieczniejszych samochodów na rynku - w testach bezpieczeństwa Euro NCAP uzyskało maksymalną ocenę 5 gwiazdek.

Nowe Renault Arkana, zaprojektowane na modułowej platformie CMF-B, ma zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia oraz zmienioną konstrukcję siedzeń z pasami bezpieczeństwa wyposażonymi w napinacze pirotechniczne i ograniczniki napięcia, by zapewnić optymalne utrzymanie ciała wszystkich pasażerów. Warto przypomnieć, że Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która umożliwia uniknięcie tzw. nurkowania i zapewnia doskonałe trzymanie ciała pasażera.

Nowe Renault Arkana z rasową linią i niepowtarzalną stylistyką mocno wyprofilowanego nadwozia jest rasowym, przestronnym i komfortowym SUV-em – idealnym dla rodziny. Duże wnętrze pozwala z łatwością zainstalować foteliki dla dzieci na bocznych miejscach z tyłu.

Renault
Renault Arkana

Bogata oferta systemów wspomagających prowadzenie dla zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu kierowcy i pasażerów

Nowe Renault Arkana jest wyposażone w systemy wspomagające prowadzenie najnowszej generacji. Wśród tzw. systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) warto wymienić system EASY PILOT - asystenta jazdy w korkach i na autostradzie, system rozpoznawania znaków drogowych, system kontroli martwego pola, system kontroli pasa ruchu czy system utrzymywania pasa ruchu. Zapewniają one wyższe bezpieczeństwo i komfort psychiczny podczas jazdy. Arkana jest także wyposażona w aktywny system wspomagania nagłego hamowania.

W przypadku wykrycia rowerzysty lub pieszego system ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie i w razie braku reakcji z jego strony włącza hamowanie. Kolejnym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo jest lepsza widoczność, uzyskana m.in. dzięki kamerom 360°, przednim reflektorom 100% LED w standardzie, funkcji automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrznemu elektrochromatycznemu lusterku wstecznemu.

Renault
Renault Arkana

Niezależnie od warunków atmosferycznych, jazdy w dzień lub w nocy, przy zjechaniu z pasa lub zmianie pasa, podczas jazdy po mieście lub parkowania technologie wspomagające kierowcę zapewniają wszystkim wyższe bezpieczeństwo i komfort oraz zmniejszają ryzyko, niezależnie od tego, czy siedzimy w samochodzie na miejscu kierowcy lub pasażera, czy jesteśmy innym użytkownikiem drogi potencjalnie narażonym na niebezpieczeństwo.

Nowe Renault Arkana zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego zgodnie z kryteriami Euro NCAP. Ocena pięciu gwiazdek odzwierciedla know-how marki w tej dziedzinie i jej dążenie do zaoferowania bardziej bezpiecznych, niezawodnych i innowacyjnych samochodów jak największej grupie klientów.


Źródło: Renault