Od Megane eVision do nowego Megane E-Tech

Od Megane eVision do nowego Megane E-Tech09.06.2021
Zaprezentowany podczas forum Renault eWays: The Challenge towards Zero Emissions, samochód studyjny Megane eVision ucieleśnia strategię Renault w segmencie C samochodów elektrycznych.

Zaprezentowany podczas forum Renault eWays: The Challenge towards Zero Emissions, samochód studyjny Megane eVision ucieleśnia strategię Renault w segmencie C samochodów elektrycznych. Nowy model uzupełni ofertę marki, która obejmuje Twingo E-Tech Electric w segmencie A i bestsellerowe ZOE z segmentu B.

Renault
Renault Megane E-Tech

Zaprojektowane na platformie CMF-EV, Nowe Renault Megane E-Tech Electric jest wyposażone w silnik elektryczny o mocy 160 kW (217 KM) i akumulator o pojemności 60 kWh, który umożliwia pokonanie nawet 450 km zgodnie z normą WLTP. Nowy model, nazywany również MeganE, skrywa swoje linie pod niezwykłym kamuflażem. Już tego lata na drogach pojawi się 30 samochodów. W samochodach zasiądą inżynierowie, którzy będą przeprowadzać ostatnie testy kontrolne.

Renault
Renault Megane E-Tech

Wszystkie samochody serii przedprodukcyjnej zostaną wyprodukowane w zakładzie w Douai i zamaskowane za wzorem zaprojektowanym specjalnie dla tego modelu przez dział designu Renault. Oryginalny wzór maskujący nawiązuje do nowego logo marki i daje efekt „rozmycia”.

Renault
Renault Megane E-Tech

Źródło: Renault