Renault Morphoz z nagrodą Creativ Award

Renault Morphoz z nagrodą Creativ Award02.10.2021
W ramach międzynarodowego festiwalu motoryzacji prezentowanym modelom przyznano po raz 36. główne nagrody. Koncepcyjny model Renault Morphoz zdobył nagrodę za kreatywność.

Renault MORPHOZ to futurystyczny pojazd przedstawiający wizję Renault indywidualnych, elektrycznych, współużytkowanych pojazdów po 2025 roku. Jest zbudowany na modułowej platformie Aliansu CMF-EV dla samochodów elektrycznych z kilkoma możliwymi konfiguracjami mocy, pojemności akumulatora i zasięgu, jak również przestronności wnętrza i pojemności bagażnika.

Renault
Renault Morphoz

Model koncepcyjny Morphoz zdobywa nagrodę Creativ"Experience

Główna nagroda Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacji jest przyznawana przez jury złożone z ekspertów i pasjonatów świata sportów motorowych, architektury, mody, designu, kultury i mediów za najbardziej udane projekty w dziedzinie motoryzacji i projekty artystyczne z poprzedniego roku.

Renault
Renault Morphoz

Ze względu na wyjątkową sytuację związaną ze światową pandemią format 36. edycji Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacji został zmieniony. Wystawa Concept Cars & Design z unikatową prezentacją samochodów koncepcyjnych, supersamochodów i unikatowych modeli zorganizowana została online w dniach od 27 stycznia do 7 lutego br.

Renault
Renault Morphoz

Renault MORPHOZ otrzymał nagrodę Creativ"Experience za najbardziej innowacyjny model koncepcyjny. Nagroda została wręczona Laurensowi van den Ackerowi, dyrektorowi ds. designu Renault Group, podczas wieczoru rozdania nagród Grand Prix w środę 29 września. Renault jest dumne z otrzymania nagrody za kreatywność. Jest ona wyrazem uznania dla zespołu, który pracował nad tym ambitnym projektem – sumą przemyśleń na temat przyszłości motoryzacji.

Źródło: Renault