Rafale - historyczna nazwa dla nowego SUV-a Coupe

Rafale - historyczna nazwa dla nowego SUV-a Coupe16.05.2023
Nazwa Rafale nawiązuje do historii Renault jako producenta silników lotniczych w latach 30. ubiegłego wieku. Renault chce, aby Rafale stał się najlepszym modelem w segmencie D.

Przedpremierowy pokaz Nowego Renault Rafale odbędzie się 18 czerwca na rozpoczęcie 54. Międzynarodowego Salonu Aeronautyki i Kosmosu w Le Bourget.

Renault ujawnia nazwę swego nowego SUV-a coupé klasy wyższej: Rafale. Uzupełni on rodzinę modeli z hybrydowym napędem E-Tech zbudowanych na platformie CMF-CD. Rafale zajmuje pozycję nowego sztandarowego modelu w gamie Renault po 5-miejscowym SUV-ie Austral oraz dużym 5- i 7-miejscowym SUV-ie Espace. Wzmocni on ofensywę Renault w segmencie D.

Inspiracją do wyboru nazwy była chlubna przeszłość Renault w dziedzinie aeronautyki. Trzeba cofnąć się w czasie aż do początku XX wieku, by zrozumieć, co łączy Renault z lotnictwem.

Renault Rafale SUV Coupe

W owym czasie Renault było pionierem w dziedzinie produkcji silników spalinowych do samochodów, ale również do pociągów (tzw. Autorail) i do samolotów. W roku 1933 Renault kupuje Caudron, firmę produkującą samoloty – w ten sposób powstaje spółka Caudron-Renault. Wszystkie samoloty noszą nazwy wiatrów. Jednomiejscowy samolot sportowy C460, zaprojektowany z myślą o biciu rekordów, w 1934 roku staje się modelem Rafale.

Dziś Renault po raz kolejny nawiązuje do swej historii i czerpie inspirację z silnego wizerunku kultowego samolotu Caudron, by stworzyć samochód wysokiej klasy. Znaczenie nazwy odnoszące się do wiatru i zaprezentowana sylwetka zakamuflowanego pojazdu od razu budzą skojarzenia z wyczynem, odwagą, emocjami i siłą charakteru.

Światowa premiera i pokaz Nowego Renault Rafale odbędzie się 18 czerwca podczas 54. Międzynarodowego Salonu Aeronautyki i Kosmosu w Le Bourget, pod Paryżem.

Źródło: Renault