Renault publikuje ceny Rafale w Polsce

Renault publikuje ceny Rafale w Polsce13.02.2024
Nowy SUV coupe, Renault Rafale, jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: techno i esprit Alpine w cenach 192 900 zł i 210 900 zł.

Po raz pierwszy Renault Rafale zostało zaprezentowane w czerwcu ubiegłego roku podczas Międzynarodowego Salonu Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Le Bourget we Francji.

Rafale symbolizuje przejście Renault na wyższy poziom rynku. Po podboju segmentu C, co było jednym z priorytetów planu strategicznego Renaulution, marka przechodzi do ofensywy w segmencie D, gdzie po wprowadzeniu Espace pojawia się kolejny przedstawiciel, dynamiczny SUV coupe – Rafale.

Renault Rafale techno z systemem 4Control advanced w standardzie

Cena 192 900 zł dla wersji techno, obowiązuje od początku czwartego kwartału 2024 r. Do tego terminu cena samochodu w wersji techno będzie wynosić 199 900 zł, gdyż podstawowa wersja techno będzie w tym okresie zawierać system 4Control advanced. Od początku czwartego kwartału 2024 r. podstawowa wersja techno nie będzie zawierać systemu 4Control advanced, który stanie się dostępny jako opcja dodatkowa.

Renault Rafale 2024

Rafale E-Tech full hybrid ma długość 4,71 m, szerokość 1,86 m, wysokość 1,61 m i jest zbudowane na platformie CMF-C/D. Atrakcyjny wygląd oraz dynamiczne proporcje samochodu gwarantują przyjemność jazdy wszystkim pasażerom, korzystającym z dużej przestrzeni wewnątrz i innowacyjnego wyposażenia.

Miejsca dla pasażerów w drugim rzędzie jest dużo, promień na wysokości kolan wyniosi 302 mm. Pomimo sylwetki samochodu typu coupe, przestrzeń nad głową z tyłu (odległość od siedziska do dachu) wynosi 880 mm.

Innowacyjny szklany dach solarbay®

Rafale oferuje innowacyjny szklany dach solarbay® zaprojektowany w technologii PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal), który można rozjaśnić lub przyciemnić na żądanie. Łatwy w użyciu, może być obsługiwany głosowo za pomocą Asystenta Google lub przycisku sterującego. Bagażnik oferuje pojemność 630 litrów.

Bogato wyposażone w standardzie, Renault Rafale E-Tech full hybrid oferuje oszczędny silnik hybrydowy o mocy 200 KM i wielotrybową automatyczną skrzynię biegów, co daje Renault Rafale miejsce w czołówce swojego segmentu pod względem wydajności: zasięgu (do 1100 km) i emisji CO₂ (4,7 l/100 km i 106 g CO₂/km).

Renault Rafale 2024

W wersji esprit Alpine dostępny jest system 4Control advanced, układ z czterema kołami skrętnymi, który gwarantuje niezrównane wrażenia z jazdy. System ten zapewnia znaczną poprawę zwrotności podczas jazdy po mieście lub pokonywania zakrętów z większą prędkością.

Rafale oferuje również wyjątkowy system multimedialny openR link zintegrowany z usługami Google i ponad 50 dostępnymi aplikacjami.

Renault Rafale E-Tech 4x4 300 pod koniec 2024 roku

Pod koniec roku Renault zaoferuje sportową wersję, Rafale E-Tech 4x4 300 o mocy 300 KM, zapewniającą jeszcze większą przyjemność z jazdy. Wersja ta będzie wyposażona w dodatkowy silnik elektryczny na tylnej osi i będzie korzystać ze specjalnych ustawień podwozia.

Źródło: Renault