Renault Symbioz w Polsce - rozpoczęto przyjmowanie zamówień

Renault Symbioz w Polsce - rozpoczęto przyjmowanie zamówień04.07.2024
Renault Symbioz plasujący się między Capturem a Australem oferowany będzie docelowo w czterech poziomach wyposażenia: evolution, techno, esprit Alpine i topowej wersji iconic.

Do wyboru będzie kilka rodzajów napędu, które są dostosowane do różnych sposobów użytkowania samochodu przez klientów: dwie wersje z napędem mild hybrid, które trafią do sprzedaży w 2025 roku oraz jedna wersja z silnikiem E-Tech full hybrid 145.

Zamówienia można składać od 4 lipca 2024 roku, a pierwsze samochody powinny trafić do klientów na początku września.

Renault Symbioz 2024

Symbioz – kompaktowy samochód z segmentu C, który zapewni ci pełnię życia

Zaprezentowane oficjalnie 2 maja 2024 roku Renault Symbioz łączy najlepsze cechy najnowszych modeli marki z segmentu C: modularność, łączność ze światem i efektywność energetyczną. Dzięki takim atutom model spełni oczekiwania zarówno rodzin, jak i klientów flotowych, zainteresowanych przejściem na elektryki i obniżeniem całkowitych kosztów posiadania (TCO).

Symbioz umocni w ten sposób pozycję marki w dolnej części segmentu, między Capturem, a Australem. Nowy model o długości nadwozia 4,41 m uzupełni ofertę pełnych hybryd E-Tech, która składa się obecnie z Arkany (4,57 m) i Australa (4,51 m), oraz ofertę E-Tech 100% electric z modelami Megane i Scenic.

Renault Symbioz 2024

Symbioz dysponuje najnowszymi technologiami Renault. Jest między innymi wyposażony w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i w przyciemniany szklany dach solarbay®. W wersji iconic ma 29 systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Symbioz dysponuje imponującą pojemnością bagażnika, jedną z największych w tym segmencie, która sięga 624 litrów. Wielkość bagażnika można regulować dzięki przesuwanej na długości 16 cm tylnej kanapie, która po złożeniu pozwala uzyskać całkowicie płaską podłogę. Symbioz daje się dzięki temu dostosować do różnych potrzeb i sposobów jego użytkowania przez klientów.

Renault Symbioz 2024

Nowy model charakteryzuje się także umiarkowaną masą, wynoszącą poniżej 1 500 kg. Jest napędzany silnikiem E-Tech 145, bardzo oszczędnym pod względem zużycia paliwa (4,7 l/100 km) i emisji CO₂ (105 g CO₂/km).

Ceny modelu Renault Symbioz zaczynają się od 135 900 zł. Jeszcze w tym roku gama modelu zostanie uzupełniona o wersję evolution E-Tech full hybrid 145, a w 2025 roku do sprzedaży trafią dwie wersje z napędem mild hybrid. Ceny zostaną potwierdzone w terminie późniejszym.

Renault Symbioz 2024

Źródło: Renault