Nowy Trafic wejdzie do sprzedaży już latem tego roku

Nowy Trafic wejdzie do sprzedaży już latem tego roku14.05.2001
Już latem tego roku do sprzedaży wejdzie nowy Renault Trafic. Początkowo samochód dostępny będzie w wersji skrzyniowej i jako dziewięcioosobowe kombi o dwóch rozstawach osi ...

Nowy Trafic wejdzie do sprzedaży już latem tego roku 1 Już latem tego roku do sprzedaży wejdzie nowy Renault Trafic. Początkowo samochód dostępny będzie w wersji skrzyniowej i jako dziewięcioosobowe kombi o dwóch rozstawach osi.

Obie odmiany występują w dwóch klasach wagowych. Jako źródło napędu posłuży stworzony przez Renault turbodiesel z wtryskiem bezpośrednim 1.9 dCi, który pracuje w technice common-rail i ma moc 82 lub 100 KM. Ta druga wersja jest seryjnie połączona z sześciobiegową skrzynią ręczną.

Firma Renault bardzo duży nacisk kładzie na obszerny pakiet bezpieczeństwa, jaki zastosowano w Traficu.

Nowy Trafic wejdzie do sprzedaży już latem tego roku 2 Do wyposażenia seryjnego należą: ABS, hamulce tarczowe, poduszka powietrzna dla kierowcy, duże lusterka zewnętrzne o szerokim kącie widoczności i pasy zabezpieczające w ładowni, które ułatwiają umocnienie ładunku. Opcjonalnie dostępne są poduszki powietrzne dla pasażera oraz boczne poduszki powietrzne.

Całkowicie zmodyfikowana kabina samochodu zapewnia znacznie przyjemniejszą obsługę poszczególnych elementów. Na przykład - dźwignia zmiany biegów umieszczona została na desce rozdzielczej, co zapewnia większą swobodę ruchów i łatwiejszą zmianę przełożeń.

W 2002 roku planowane jest poszerzenie oferty Traffica; dołączy do niej wersja minibus oraz dwa silniki, benzynowy 2.0 16V o mocy 120 KM i 2.5 dCi o mocy 133 KM.