Nowe Renault Megane

Nowe Renault Megane23.09.2008
Nowe Renault Megane jest owocem poszukiwań atrakcyjnej, eleganckiej i dynamicznej stylistyki. Łączy w sobie elementy zainspirowane światem sportu i pasją samochodową. Jest niezwykle solidne i cechuje się wysoką jakością wykończenia, ...

...widoczną w wycięciach i połączeniach elementów nadwozia oraz doborze materiałów. W nowym modelu wykorzystano doświadczenie i postęp w zakresie niezawodności i trwałości osiągnięty we wszystkich modelach marki.

Nowe Renault Megane 1 Nowe Renault Megane dysponuje licznymi atutami pod względem komfortu i ergonomii. Jest wyposażone w blok zegarów analogowo-cyfrowych i nowe przełączniki ogranicznika-regulatora prędkości, ułatwiające odczyt dzięki zastosowaniu różnych kolorów. Posiada również liczne elementy wyposażenia wywodzące się z wyższego segmentu, jak karta hands free pozwalająca na otwarcie i uruchomienie samochodu oraz jego automatyczne zamknięcie po oddaleniu się kierowcy oraz system nawigacji Carminat Bluetooth® DVD. Po raz pierwszy pojawi się również zaprojektowany specjalnie system audio 3D Sound by Arkamys®.

Nowe Renault Megane zapewnia osiągi na miarę oczekiwań, jakie budzi dynamiczna stylistyka tego modelu: pełna kontrola oraz precyzja prowadzenia zapewniają przyjemną i bezstresową jazdę. Auto dysponuje nową, bogatą, ofertą silników dCi i TCE, które cechują się doskonałymi osiągami i są przyjazne dla środowiska. Dwa silniki wysokoprężne emitują poniżej 120g CO2/km.

Konstrukcja i wyposażenie Nowego Renault Megane zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w tej kategorii. Model jest wyposażony w dwa czujniki zderzenia bocznego oraz dwukomorowe poduszki chroniące klatkę piersiową i miednicę, wprowadzone w Renault Lagunie III i umożliwiające ograniczenie skutków zderzeń bocznych.

Nowe Renault Megane 2 Nowe Renault Megane jest przyjazne dla środowiska – 95% jego masy stanowią komponenty nadające się do recyklingu po wycofaniu samochodu z eksploatacji. Zawiera również niemal 12% tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku (średnio 22 kg).

Wprowadzenie Nowego Renault Megane stanowi początek procesu odnowy gamy Renault w segmencie C. Reprezentuje on ponad jedną trzecią rynku samochodowego i od wielu lat jest największym segmentem w Europie Zachodniej. Ma duży wpływ na wyniki uzyskiwane przez Renault, zarówno pod względem wielkości sprzedaży jak i rentowności.

W 2010 roku gama Nowego Megane będzie obejmowała sześć modeli o zróżnicowanym charakterze. Produkowane w Palencji (Hiszpania) i Douai (Francja), przeznaczone będą głównie dla klientów europejskich. Dodatkowo na rynkach pozaeuropejskich będą proponowane również inne wersje, w których marka wykorzysta specjalne rozwiązania techniczne dostosowane do lokalnej specyfiki.

Nowe Renault Megane 3 Przez niemal dwa lata styliści i konstruktorzy Renault koncentrowali swoje wysiłki na trzech kierunkach działań, zmierzających do wzmocnienia osobowości poszczególnych modeli gamy Nowego Megane, zapewnienia równowagi pomiędzy parametrami użytkowymi przy jednoczesnym dążeniu do zdobycia pozycji best in class w odniesieniu do fundamentalnych kryteriów.

Nowe Renault Megane wejdzie do sprzedaży w listopadzie 2008 roku. Jest szesnastym samochodem wprowadzonym w ramach Kontraktu Renault 2009.

Źródło: Renault