Renault Megane i Megane Coupe

Renault Megane i Megane Coupe03.10.2008
Zaprezentowany w Genewie na wiosnę bieżącego roku, show car Megane Coupe Concept stanowił zapowiedź pojawienia się w segmencie kompaktowych samochodów nowej gamy aut z charakterem ...

Zaprezentowany w Genewie na wiosnę bieżącego roku, show car Megane Coupe Concept stanowił zapowiedź pojawienia się w segmencie kompaktowych samochodów nowej gamy aut z charakterem. Po wprowadzonym we wrześniu Nowym Megane, na paryskim salonie zostanie zaprezentowane Nowe Megane Coupe.

Megane Coupe

Renault zależało na atrakcyjnym designie. Nowa gama Renault Megane stanowi udane połączenie sportowych akcentów stylistycznych i pięknej linii.

Nowe Renault Megane i Megane Coupe dysponują licznymi atutami pod względem komfortu i ergonomii. Są wyposażone w blok zegarów analogowo-cyfrowych ułatwiających odczyt dzięki zastosowaniu różnych kolorów. Posiadają również liczne elementy wyposażenia wywodzące się z wyższego segmentu, jak karta hands free pozwalająca na otwarcie i uruchomienie samochodu oraz jego automatyczne zamknięcie po oddaleniu się kierowcy oraz system nawigacji Carminat Bluetooth® DVD. Po raz pierwszy pojawi się również zaprojektowany specjalnie dla tych modeli system audio 3D Sound by Arkamys®.

Powiększona gama silników dCi i TCE. Ze względu na obecne dążenie do zmniejszenia emisji CO² oraz napiętą sytuację jeśli chodzi o ceny paliw, Nowe Renault Megane oferuje dwie gamy silników, które łączą oszczędne zużycie paliwa z przyjemnością prowadzenia. Silnik TCE 130 (1.4 turbo), który pojawi się na wiosnę 2009, łączy moc silnika 1.8 l (130 KM), z momentem obrotowym silnika 2.0 l (190 Nm) i poziomem emisji CO2 niższym niż w przypadku silnika 1.6 l.

Megane Coupe

Cztery silniki dCi emitujące 120g CO2/km – doskonały wynik jak na samochody o długości 4.295 m. Oferta silników dCi 85 i dCi 105, cenionych za osiągi i przyjemność jazdy, zostanie uzupełniona silnikami dCi 90 i dCi 110 z filtrem cząstek stałych. Wszystkie cztery silniki dCi mogą się poszczycić emisją CO2 niższą bądź równą 120 g/km» (118g w przypadku dCi 85 i 90, 120g dla jednostek dCi 105 i 110). Oprócz nich w ofercie znajduje się nowy silnik dCi 130, emitujący zaledwie 135g CO2/km, a przyszłym roku pojawią się mocne silniki dCi 160 i dCi 150 z 6-biegową skrzynią automatyczną.

Pomimo większych wymiarów zewnętrznych i większej ilości miejsca w kabinie, Nowe Megane i Megane Coupe są średnio lżejsze o 8 kg od modeli poprzedniej generacji.

Źródło: Centrum Prasowe Renault