Zmodernizowane Renault Twingo

Zmodernizowane Renault Twingo29.09.2000
Od końca września Renault sprzedawać będzie Twingo w zmodernizowanej formie. Z zewnątrz rozpoznać będzie można to małe dwudrzwiowe autko głównie po przednich reflektorach w osłonie z przezroczystego szkła ...

Od końca września Renault sprzedawać będzie Twingo w zmodernizowanej formie. Z zewnątrz rozpoznać będzie można to małe dwudrzwiowe autko głównie po przednich reflektorach w osłonie z przezroczystego szkła. Nowa konstrukcja reflektorów gwarantuje lepsze wykorzystanie światła.

Zmodernizowane Renault Twingo 1 Wnętrze także przerobiono: nowe tapicerki, zmienione obicia drzwi, konsola środkowa o nowym kształcie, gruntownie ulepszony standard wyposażenia oraz nowe opcje, takie jak system nawigacyjny firmy Becker to niektóre ze zmian. Poza tym firmie Renault udało się efektywnie obniżyć poziom hałasu we wnętrzu samochodu o średnio 3 dB. Unowocześnione podwozie i większe hamulce zapewniają lepszy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo mamy do wyboru dwa nowe kolory karoserii, zarezerwowane wyłącznie dla Twingo.

Małe jest piękne ale również bezpieczne - nowe Twingo to także zwiększone bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Większe hamulce (tarcze wentylowane z przodu mają wymiary 259x20 zamiast poprzednich 238x12 mm, z tyłu zastosowano większe bębny: 203 zamiast 177 mm), dodatkowy stabilizator poprzeczny z przodu (17 mm, z tyłu powiększony z 17 do 21 mm), zoptymalizowane ustawienie sprężyn i amortyzatorów oraz na nowo dostrojony układ kierowniczy.

Warianty wyposażenia jak w Espace

Zaktualizowane Twingo, podobnie jak niedawno wypuszczony na rynek "odkurzony" Espace - oferowane jest w czterech nowych wariantach wyposażenia: Authenique, Expression, Privilege i Initiale. Poza tym dostępny jest wariant Liberty, który bazując na modelu Expression dysponuje dodatkowo składanym dachem.

Zmodernizowane Renault Twingo 2 Wersja podstawowa (Authentique) oferuje ABS, elektroniczną regulację siły hamowania (EBV), cztery poduszki powietrzne oraz dodatkowo dwa zagłówki z tyłu, podnoszone elektrycznie szyby, poduszkę powietrzną dla pasażera na przednim siedzeniu - z możliwością deaktywacji, dwa uchwyty na kubki w konsoli środkowej i przedłużoną do dwunastu lat gwarancję na perforację nadwozia. W wersji Expression oprócz ww. elementów dostępne są także: automatyczna blokada drzwi uruchamiającą się już przy prędkości 7 km/h oraz lakierowane obudowy lusterek zewnętrznych. Same lusterka są elektrycznie podgrzewane i ustawiane.

Privilege kusi nowym elementem wyposażenia seryjnego w postaci systemu audio 3000 RDS (2x15 Watt) z odtwarzaczem kasetowym, zdalnym sterowaniem i czterema głośnikami, oprócz tego oferuje światła przeciwmgielne i atermiczną szybę przednią. Siedzenie kierowcy można przestawiać w pionie. Siedzenia obito welurową tapicerką w trzech kolorach do wyboru. Jako opcja dostępna jest nawigacja GPS CD firmy Becker. Najbardziej komfortowy model Initiale dysponuje dodatkowo klimatyzacją, siedzeniami i kierownicą obitymi skórą, felgami z lekkich stopów "Hydra", reflektorami przeciwmgielnymi, welurowymi dywanikami oraz systemem audio 6000 CD RDS o mocy 2x15 Watt z pilotem do obsługi wbudowanym w kierownicę i automatyczną regulacją głośności. W tym modelu dostępne jest także urządzenie nawigacyjne firmy Becker z wbudowanym odtwarzaczem CD.

Opcjami, które mają uczynić Twingo samochodem wszechstronnym i wyrażającym indywidualność właściciela są składany dach lub napędzany elektrycznie szyberdach ze szkła oraz rozbudowana klimatyzacja.