Nowe Renault Megane Grandtour

Nowe Renault Megane Grandtour09.06.2009
Nowe Renault Megane Grandtour jest piątym modelem w gamie Megane po hatchbacku, coupe, Grand Scenicu i Scenicu. Samochód pojawi się w sprzedaży pod koniec czerwca 2009 roku. Auto wyróżnia się elegancką, dynamiczną sylwetką, ...

funkcjonalnością i przestronnym wnętrzem. Jest produkowane w zakładzie w Palencii (Hiszpania), na tej samej linii co hatchback i coupe, co pozwoli wykorzystać wszystkie ulepszenia wprowadzone w procesie produkcji.

Nowe Renault Megane Grandtour 1 ELEGANCKA I DYNAMICZNA SYLWETKA
- Napięta linia, opadający zarys dachu i mocno pochylona tylna szyba.
- Tylne światła w kształcie sierpa – charakterystyczny znak rozpoznawczy tego modelu, zarówno w dzień jak i w nocy.

DUŻE WYMIARY POZWALAJĄCE ZAPEWNIĆ KOMFORT WSZYSTKIM PASAŻEROM
- Rozstaw osi 2 701 mm (o 62 mm więcej niż w hatchbacku), dzięki czemu jest więcej miejsca na nogi z tyłu – promień na wysokości kolan wynosi 218 mm, co jest jedną z najlepszych wartości w tym segmencie (o 61 mm więcej niż w hatchbacku).
- Szerokość nad podłokietnikami – jedna z największych wartości w segmencie: 1 475 mm. [AKAPIT} PRZESTRONNE WNĘTRZE I MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KONFIGURACJI SPEŁNIAJĄCE POTRZEBY KAŻDEGO KLIENTA
- Pojemny bagażnik: min. 524 dm3 (o 119 dm3 więcej od Nowego Megane) / maks. 1 600 dm3 (o 466 dm3 więcej od Nowego Megane).
- Maksymalna długość przewożonego ładunku: 2 550 mm.
- Specjalny schowek na roletę zasłaniającą bagażnik.

PRAKTYCZNE I PRZYSTĘPNE TECHNOLOGIE
- Oferta dwóch systemów nawigacji: nowy wbudowany system w cenie poniżej 2000 PLN, Carminat TomTom® oraz wysokiej klasy system Carminat Bluetooth DVD®.
- Wyposażenie niespotykanie w segmencie kompaktowych kombi: karta hands free, automatyczny hamulec postojowy.

Nowe Renault Megane Grandtour 2 WYSOKIEJ KLASY ZACHOWANIE NA DRODZE
- Szybkie i precyzyjne reakcje samochodu dzięki nowej, widlastej ramie podsilnikowej i zmianom wprowadzonym w elektrycznym wspomaganiu układu kierowniczego.

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA SILNIKI O DOSKONAŁYCH OSIĄGACH
- 8 silników wysokoprężnych, będących doskonałym odzwierciedleniem stałego dążenia Renault do ulepszania produktów w celu zaoferowania klientom najlepszej na rynku relacji parametrów użytkowych do ceny. Na początku przyszłego roku w wersjach z silnikiem dCi 110 FAP pojawi się również skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem DCT.
- 6 silników benzynowych, w tym nowy TCe 130 i 2.0 16V 140 KM współpracujący z bezstopniową skrzynią biegów CVT.
- Niższe koszty eksploatacji dzięki wydłużeniu przebiegów między przeglądami – co 2 lata lub co 30 tys. km (poprzednio co rok lub co 30 tys. km).

PODSTAWOWE ZALETY GAMY MEGANE: BEZPIECZEŃSTWO, JAKOŚĆ, POSZANOWANIE ŚRODOWISKA
- W Nowym Renault Megane Grandtour wykorzystano wszystkie osiągnięcia Renault w zakresie bezpieczeństwa (w ślad za Nowym Megane, które otrzymało najwyższą ocenę 37/37 pod względem bezpieczeństwa dorosłych podczas crash-testów EuroNCAP pod koniec 2008 roku), jakości i ochrony środowiska.

Nowe Renault Megane Grandtour 3 - 8 wersji Nowego Renault Megane Grandtour spełnia kryteria przyznania znaku Renault eco2: dCi 85, dCi 90 FAP, dCi 105, dCi 110 FAP, dCi 130, dCi 130 FAP oraz 1.6 110 KM zasilany paliwem bioetanol.
- 95% masy Nowego Renault Megane Grandtour stanowią komponenty nadające się do odzysku, samochód zawiera również 11% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

ESTETYCZNE I PRAKTYCZNE AKCESORIA
- Liczne akcesoria umożliwiające personalizację samochodu, zarówno kabiny jak i zewnętrznego wyglądu, a także akcesoria niezbędne w każdym kombi (m.in. haki holownicze, schowki).

Źródło: Renault