Szpiedzy ujęci w Renault

Szpiedzy ujęci w Renault06.01.2011
Jak donosi holenderski Autoblog, wczoraj zawieszono w obowiązkach trzech menadżerów najwyższego szczebla pracujących dla Renault pod zarzutem szpiegostwa gospodarczego. Firma obawia się, że ich działania mogły postawić pod znakiem zapytania ...

...powodzenie programu wprowadzenia na rynek pełnej gamy pojazdów z napędem elektrycznym, ponieważ byli oni odpowiedzialni za rozwój właśnie tego rodzaju modeli. Sprawa może mieć dalsze konsekwencje ze względu na fakt, iż Renault prowadzi ten program we współpracy z Nissanem. Chodzi przy tym o niemałe pieniądze – program rozwoju pojazdów elektrycznych Renault to inwestycja rzędu 4 miliardów euro.

Agencja Reuters doniosła, że trzech dyrektorów przyłapano na gorącym uczynku. Prawdopodobnie któryś z pracowników Renault poinformował zarząd o tym, że zauważył przypadek naruszenia firmowego systemu bezpieczeństwa. Dochodzenie doprowadziło przedstawicieli Renault do trzech menadżerów. Renault nie wypowiedziało się jeszcze oficjalnie na temat tego, jak dalej będzie się toczyć sprawa ujętych szpiegów i jakie konsekwencje poniosą za swój czyn.

Źródło: Autoblog.nl, foto: Renault