Nowe możliwości dla warsztatów niezależnych

Nowe możliwości dla warsztatów niezależnych13.07.2005
Firma Renault proponuje nową ofertę współpracy dla warsztatów niezależnych, która polega na przystąpieniu do sieci Motrio. Przystąpienie do sieci następuje poprzez zawarcie umowy z lokalnym, jednym z 60 Partnerów Renault ...

Firma Renault proponuje nową ofertę współpracy dla warsztatów niezależnych, która polega na przystąpieniu do sieci Motrio.

Przystąpienie do sieci następuje poprzez zawarcie umowy z lokalnym, jednym z 60 Partnerów Renault, przy zachowaniu niezależności i nazwy własnej warsztatu. Przynależność do sieci umożliwia warsztatom atrakcyjne warunki zakupowe, w tym możliwości zwrotów, wsparcie działań reklamowych, udział w akcjach promocyjnych, ułatwienia w pozyskiwaniu klientów, pomoc przy zakupie narzędzi i wyposażenia warsztatu.

MOTRIO jest marką części zamiennych dystrybuowanych przez Renault i przeznaczonych dla samochodów wszystkich marek 3-10 letnich. Gama części MOTRIO obejmuje części hamulcowe, amortyzatory, łożyska, wszystkie typy filtrów, paski rozrządu i klinowe, świece zapłonowe i żarowe, akumulatory, żarówki, piórka wycieraczek, olej i płyny eksploatacyjne.

Warsztat, który chciałby przystąpić do sieci musi spełnić następujące warunki:
- Posiada minimum 2 stanowiska naprawcze
- Oferuje podstawowy zakres usług (naprawy hamulców, wymiana amortyzatorów, wymiana olejów i płynów eksploatacyjnych, przeglądy okresowe etc..)
- Posiada niezbędne narzędzia i wyposażenie do świadczenia usług
- Posiada wydzielone biuro obsługi klienta wraz z poczekalnią
- Posiada magazyn podręczny części zamiennych na bieżące potrzeby
- Zobowiąże się do dokonywania zakupów części Motrio na określonym rocznym poziomie oraz do respektowania standardów Motrio dotyczących oznakowania, wyglądu serwisu i obsługi klienta

We Francji, Portugalii i Polsce dystrybucją części MOTRIO zajmuje się specjalnie stworzona sieć niezależnych warsztatów, należąca do Grupy Renault i zgrupowana pod wspólnym logo MOTRIO. We Francji sieć liczy 700 warsztatów. W Polsce Motrio rozpoczęło działalność w 2001 roku z 3 punktami, obecnie sieć liczy 25 warsztatów.

Źródło: Renault