Renault Kangoo Z.E. Międzynarodowym Vanem Roku

Renault Kangoo Z.E. Międzynarodowym Vanem Roku28.11.2011
Kangoo Z.E., furgonetka z napędem w 100% elektrycznym, zostało wybrane Międzynarodowym Vanem Roku 2012. Jest to tytuł nadawany przez jury złożone z 22 dziennikarzy europejskich, wyspecjalizowanych w dziedzinie samochodów dostawczych.

Po raz pierwszy w historii tytuł ten przyznano samochodowi z napędem elektrycznym. Grono dziennikarzy oceniających doceniło zalety furgonetki o zerowej emisji zanieczyszczeń, a także jej funkcjonalność i cechy ekonomiczne spełniające oczekiwania rynku.

Kangoo Z.E., sprzedawane w Europie zaledwie od końca października otrzymało już trzy nagrody. Oprócz tytułu International Van of The Year 2012, samochód ten otrzymał również nagrody w Danii i w Irlandii.

Zdobywając 104 punkty na 168 możliwych, Kangoo Z.E. uzyskało bardzo wysoko ceniony tytuł Van of The Year 2012 wyprzedzając Iveco Daily, Fiata Ducato oraz VW Caddy. Nagroda została wręczona Jean-Marie Hurtigerowi, Dyrektorowi Działu Samochodów Dostawczych Renault, podczas uroczystości otwarcia czternastych międzynarodowych targów Trailer w Belgii. Pieter Wieman, przewodniczący jury, powiedział: Wraz z Kangoo Z.E. Renault sprawia, że gama samochodów elektrycznych staje się przystępna dla użytkowników małych samochodów dostawczych w Europie. Samochód ten przyczynia się w znaczny sposób do ochrony środowiska naturalnego, zgodnie z wyzwaniem stojącym przed branżą transportu drogowego.

Jean-Marie Hurtiger: Wyróżnienie to jest nagrodą dla wszystkich pracowników Renault, którzy od wielu lat angażowali swe siły w realizację projektu Kangoo Z.E., jednego z czterech samochodów elektrycznych Renault. Przygoda ta zmobilizowała wszystkie działy i piony funkcjonujące w przedsiębiorstwie: biura projektowe, zakład w Maubeuge, czy też struktury handlowe. Wszyscy podjęli to wyzwanie wykazując się determinacją, kreatywnością, a przede wszystkim znakomitą pracą zespołową, co teraz przynosi piękne efekty.

Źródło: Renault