Nowe odmienione Twingo od stycznia na rynku

Nowe odmienione Twingo od stycznia na rynku08.01.2001
Jedną z najważniejszych innowacji w Twingo 3 jest nowy czterocylindrowy silnik 1.2 16V o mocy 55 kW (75 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 104 Nm. Zastępuje on dotychczas stosowany, 1,2-litrowy motor o ośmiu zaworach i mocy 43 kW (60 KM) ...

Od stycznia 2001 roku dostępne jest nowe, zmodernizowane Renault Twingo. Pierwsza generacja tego pojazdu miała swoją premierę w październiku 1992.

Nowe odmienione Twingo od stycznia na rynku 1 Jedną z najważniejszych innowacji w Twingo 3 jest nowy czterocylindrowy silnik 1.2 16V o mocy 55 kW (75 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 104 Nm. Zastępuje on dotychczas stosowany, 1,2-litrowy motor o ośmiu zaworach i mocy 43 kW (60 KM). Napęd przenoszony jest za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni Quickshift, która umożliwia ręczną lub automatyczną zmianę przełożeń. Zestawienie to sprawia, że auto daje się rozpędzić do prędkości 170 km i przyspiesza do setki w 11,1 sekundy. Przeciętne zużycie paliwa wynosi 5,9 litra na 100 km. Nowa jednostka jest bardzo przyjazna środowisku, gdyż przeprowadzone testy wykazały, że wartość wydzielanych nią spalin jest o ponad 50 % mniejsza od wartości granicznych o których mówi norma D4.

Modyfikacje Twingo objęły również inne elementy pojazdu. W zawieszeniu zastosowano dodatkowy stabilizator przechyłów a w układzie kierowniczym hydrauliczne wspomaganie. Znacznie usprawnione zostały także hamulce, które zyskały większe tarcze przednie i bębny tylne. Ponadto o 15% zwiększone zostało wspomaganie tego układu.

Nowe odmienione Twingo od stycznia na rynku 2 Nie bez zmian pozostały oczywiście elementy zapewniające bezpieczeństwo. Należą do nich pirotechniczne napinacze pasów na przednich siedzeniach i mechaniczne ograniczniki pasów z tyłu oraz ograniczniki siły pasów na wszystkich czterech miejscach. Z przodu znalazły się dwie poduszki powietrzne, przy czym ta naprzeciw pasażera może zostać odłączona. W trosce o najmłodszych firma Renault zastosowała w Twingo mocowania fotelików Isofix.

W stylistyce wnętrza zmianie uległy obicia drzwi i tapicerki oraz kształt konsoli środkowej. Dodatkowo na desce rozdzielczej znalazło się miejsce dla systemu nawigacyjnego firmy Becker. Poprawę komfortu podróżowania zapewnia m.in. lepsze wygłuszenie kabiny. Wyposażenie obejmuje aż pięć wersji: Authentique, Expression, Liberty, Privilege i Initiale. Bez zmian pozostała przestrzeń bagażowa o pojemności od 168 do 261 litrów oraz możliwość przesuwania tylnej kanapy o 17 cm.

Od poprzednika Twingo różni się głównie przekonstruowanymi reflektorami, które chronione są przez przejrzyste klosze. Specjalnie dla tego modelu zarezerwowane zostały dwa nowe kolory lakieru.

Źródło: Renault