Renault ZOE już w sprzedaży w Polsce

Renault ZOE już w sprzedaży w Polsce28.04.2014
Renault ZOE – flagowy model elektryczny Renault – jest już dostępne w sprzedaży w Polsce w cenie od 89 900 zł w wersji LIFE. Wprowadzenie Renault ZOE potwierdza początek nowej ery środków transportu o zerowej emisji, dostępnych dla wszystkich. ZOE jest wyposażone ...

...w najbardziej zaawansowane technologie w tej dziedzinie. Do dziś już ponad 10 tys. klientów na świecie dało się przekonać do zakupu tego w 100% elektrycznego hatchbacka Renault. Cisza i zero spalin w czasie jazdy w połączeniu z zaawansowaniem technologicznym i najwyższej klasy designem, najlepiej opisuje pierwszy samochód zaprojektowany od podstaw jako w 100% elektryczny.

Zasięg
ZOE może poszczycić się zasięgiem od 100 do 150 km, zależnie od stylu jazdy i warunków pogodowych. Jest to również pierwszy wielkoseryjny samochód elektryczny, który przekroczył barierę 200 km zasięgu w Nowym Europejskim Cyklu Jazdy (210 km) dzięki systemowi Range OptimiZEr, umożliwiającemu zwiększanie zasięgu w każdych warunkach drogowych.

Renault ZOE już w sprzedaży w Polsce 1 Ładowanie
Dzięki opatentowanemu przez Renault układowi ładowania Cameleon, ZOE jest jedynym pojazdem elektrycznym, który można naładować poprzez pojedyncze gniazdo w pojeździe w czasie od 30 minut do 10 godzin, zależnie od mocy dostępnej w terminalu ładowania (od 3 do 43 kW). ZOE może również uzupełniać zapas energii ze standardowych gniazdek 230 V (2,2 kW) i zwiększyć zasięg o około 30 km w ciągu 3 godzin dzięki kablowi Flexi Charger.

Bezpieczeństwo
W ocenie Euro NCAP, ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim autem roku 2013 i wyprzedza nawet swoich spalinowych rywali.

Silnik
Renault ZOE jest wyposażone w silnik elektryczny 65kW/ 88KM, 220 NM.

Cena
Samochód jest dostępny w trzech wersjach: LIFE – 89 900 zł, ZEN i INTENS w cenie 97 400 zł. Miesięczny koszt wynajmu akumulatora: 379 zł przy rocznym przebiegu 12 500 km i okresie najmu 36 miesięcy. W tej cenie mieści się kompletna usługa Assistance.

Źródło: Renault