Oceny samochodów » Renault » Megane »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Renault Megane Kombi 1,6 16V air

(2008-03-03 20:44:49)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Renault
Średnia ocena ogólna

ffffe

4.30
 Model: Megane Kombi 1,6 16V air
 Rok produkcji: 2001
 Przebieg: 150000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"125 tys przejechane na gazie, nie rakieta ale przy łagodnej jeździe b.ekonomiczny. w wakacje przejechałem po Europie 4600 km przy średnim spalaniu 8,6 l gazu na 100km. Dosyć drogi rozrząd i nietrwały. Rolki napinające po wymianie padły po 23 tys."
 skrzynia biegówocena: 4 
 komentarz:
"bez problemów"
 układ jezdnyocena: 4 
 komentarz:
"dosyć komfortowy, przy jeździe tylko z kierowcą tylne opony mają tendencję do ząbkowania, niski. Do jazdy po aselcie a nie po drogach gruntowych. Wymieniałem: prawy sworzeń wahacza, dwa kpl. gum stabilizatora i łożyska mcpersonów (wymiany wymgało prawe)."
 układ hamulcowyocena: 5 
 komentarz:
"nie zawiódł mnie, a było kilka ostrych sytuacji"
 widocznośćocena: 5 
 komentarz:
"trzeba opanować grubość przednich słupków"
 jakość wykończeniaocena: 4 
 komentarz:
"nic nie skrzypi nic nie stuka. Minus za zamek schowka (trzeba używać dwóch palców) denerwuje, oraz pała za brak uchwytu na rolecie jak np w oktawii. Zimą trzeba silnie używać dwóch rąk. Lepszą pokrywę bgażnika ma palio weekend.Lewa przednia szyba zjeżdża"
 ergonomiaocena: 4 
 komentarz:
"wielka dwója za umieszczenie włącznika świateł awaryjny. Wyższy pasażer niezauważalnie włącza kolanem światła w najmniej oczekiwanym momencie.Brak regulacji oświetlenia wskażników."
 wentylacja i ogrzewanieocena: 3 
 komentarz:
"W czasie deszczu słabe odparowanie szyb przednich i bocznych"
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 5 
 komentarz:
"dużo miejsca dla ludzi i baażu. Po złożeniu siedzeń równa duża powierzchnia użytkowa. Przy zastosowaniu boksu na dachu, wnętrze służyło opcjonalnie jako sypialnia i to b.wygodna."
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 5 
 komentarz:
"bardziej słychać opony zimowe, niż inne dźwięki"
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 4 
 komentarz:
"mały minus za drogi rozrząd (po 90 tys) i kłopotliwą jego wymianę. Gaz sekwencyjny nie jest tani 4 tys (dawno się zwrócił) wymieniłem dwa silniczki krokowe wolnych obrotów po 180 zł. Sonda lambda wym po120 tys.(trudny dostęp). Akumulator służył 6 lat."
 niezawodnośćocena: 5 
 komentarz:
"prócz silniczków wolnych obrotów na gazie bez zarzutów (na benzynie było ok.) Bardzo dobrze zabezpieczone nadwozie przed korozją. Nawet w miejscach gdzie kamyk odbił lakier na krawędzi botnika nie powstała korozja. Lakier srebrny metalik przy nieznacznej"
 stosunek ceny do jakościocena: 4 
 komentarz:
"troszkę za duży spadek wartości w stosunku do "niemców" co uważam za nieuzasadnione,zwłaszcz przy tym co meganka oferuje."
 
 Podsumowanie:
"Denerwują głównie drobiazgi, i to, że zastosowano wymyślne śruby, kostki przyłączeniowe i zapinki, chyba po to aby jeżdzić do serwisu. Tylne opony wytrzymały ok. 80 tys (ząbkowały) przednie ponad 120 tys. i ok. Klima wymaga przeglądu i uzupełnieniu płynu. Hamuję łagodnie, z wybiegiem .Klocki przód oryginały starczyły do 80.tys, Gładź tarcz jak szyba. Zamienniki na 50 tys. powierzchnie tarcz nierówne ale w stanie zadawalającym. Tylne wymieniłem po 135 tys. Jednak trzeba kontrolować opory tarcza-klocek, bo potrafi zwłaszcza po zimie "stanąć" klocek w zacisku hamulcowym."
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Renault » Megane »