MotoNews.pl

Aston Martin Vanquish Centenary Edition – pierwszy z urodzinowej serii marki

16 stycznia 2013

Aston Martin Vanquish 3

Dokładnie wczoraj minęła setna rocznica powstania legendarnej, brytyjskiej marki Aston Martin i to właśnie na wczorajszy dzień producent wyznaczył początek różnego rodzaju uroczystości i niespodzianek związanych z okrągłymi urodzinami. Jedną z pierwszych imprez związanych z celebrowaniem stulecia marki była oficjalna prezentacja modelu Vanquish w specjalnej wersji “Centenary Edition” (“Edycja na stulecie”).

Najlepszy pojazd GT luksusowej marki w specyfikacji Centenary Edition zostanie sprzedany w zaledwie stu egzemplarzach, które trafią do różnych zakątków świata. Poza Vanquishem, edycji z okazji stulecia Astona Martina doczekają się także pozostałe modele: V8 Vantage, DB9 i Rapide.

Aston Martin Vanquish Centenary Edition wyróżnia się unikalnym kolorem nadwozia (lakier ma ten sam kolor, ale różne odcienie na różnych częściach karoserii) oraz specjalne, srebrne i emaliowane plakietki Aston Martin.

Wnętrze wyróżniają wyjątkowo – nawet, jak na tę markę – luksusowe wykończenia. Tapicerkę wykonano z miękkiej, czarnej skóry Deep Soft, użytej uprzednio tylko w jednym modelu: „hipersamochodzie” One-77. Poszczególne elementy zeszyto natomiast srebrnymi nićmi. Zagłówki foteli ozdobiono haftowanym, srebrnym logo Astona Martina. W kabinie znajduje się także srebrna plakietka z indywidualnym numerem danego egzemplarza Vanquisha Centenary Edition.

Każdy model wchodzący w skład urodzinowej serii będzie także wyposażony w specjalne pudełko, zawierające prezenty przygotowane przez firmę z okazji stulecia istnienia marki. Są to dwa szklane klucze, dwie sakiewki na klucze uszyte na specjalne zamówienia ze skóry dobranej kolorystycznie do wykończeń w kabinie, wykonane z czystego srebra zapinki do mankietów męskiej koszuli z napisem Aston Martin, srebrne pióro kulkowe i wysokiej jakości słuchawki marki Bang & Olufsen. W skrzynce z prezentami nowi właściciele Vanquisha Centenary Edition znajdą także specjalną szmatkę do czyszczenia srebrnych elementów pojazdu (plakietki na nadwoziu i w kabinie).

Jeśli nasi drodzy Czytelnicy mają zasobne kieszenie, to już mogą się zapisywać na listę oczekujących na modele Centenary Edition.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM