MotoNews.pl

Mopar na NAIAS 2011 w Detroit

07 stycznia 2011

Mopar na NAIAS 2011 w Detroit

Podczas rozpoczynającego się w poniedziałek North American International Auto Show w Detroit Chrysler Group LLC zaprezentuje potencjał ukryty w marce Mopar. Amerykanie będą mieli okazję oglądać „zmoparyzowane” wersje modeli marki Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep i Ram.

Mopar Ram Runner
Mopar Ram Runner został zainspirowany rajdami pustynnymi w stylu Baja. Off-roadowe zmagania wymagają wielkich opon, dużego prześwitu między podwoziem a podłożem, wyjątkowej wytrzymałości i wyrafinowanego pod względem rozwiązań technicznych zawieszenia, które wytrzyma olbrzymie obciążenia. Wszystko to znajdziemy w Ramie Runnerze w wersji Mopar. Stalowe błotniki zastąpiono elementami wykonanymi z włókna szklanego.

Fiat 500
Fiat powraca właśnie na rynek północnoamerykański wprowadzając na niego model Fiat 500 w wersji na 2012 rok. Mopar wyposażył go w szereg akcesoriów, takich jak: nakładki na progi drzwiowe z logo 500, ozdobne naklejki na dachu i masce silnika w postaci podwójnych, niebieskich pasów, wnętrze wykończone skórą w kolorze czarnym z niebieskimi akcentami, dźwignia hamulca ręcznego i gałka dźwigni zmiany biegów z włókna węglowego, relingi z mocowaniami do przewożenia snowboardu, chromowana końcówka rury wydechowej,  chromowane obudowy lusterek bocznych i kratka atrapy chłodnicy.

Jeep Wrangler Call of Duty: Black Ops Edition
Jeep Wrangler Call of Duty: Black Ops Edition bazuje na modelu Jeep Wrangler Rubicon i posiada ciemne felgi Rubicon i czarne nadwozie z grafiką Call of Duty: Black Ops na dachu i przednich panelach bocznych oraz 32-calowe opony terenowe i osie napędowe z blokadą mechanizmu różnicowego z przodu i z tyłu. Oprócz tego wyposażono go w całą masę Moparowych akcesoriów, takich jak:  specjalne klamki drzwiowe, czarne nakładki na progi drzwiowe, dywaniki, czy zestaw unoszący nadwozie o 5 cm.

Ram Outdoorsman
Ram Outdoorsman został zaprojektowany specjalnie dla myśliwych, wędkarzy i osób lubiących spędzać czas na łonie natury. Mopar przygotował obszerną listę akcesoriów udoskonalających ten model. Są to m.in.: 20-calowe felgi, nowa maska silnika, dodatkowe pojemniki do przewożenia różnych przedmiotów, specjalne, gumowe chlapacze i 9-calowe ekrany wbudowane w zagłówki przednich foteli, na których można oglądać filmy wideo.

Chrysler 200 Super S
Chrysler wprowadził nowego sedana 200 na rynek amerykański pod koniec zeszłego roku. Mopar obniżył standardową wersję o niecałe 8 cm i stworzył własną interpretację Chryslera wykorzystując następujące akcesoria: lakier nadwozia w odcieniu czerni i wolframu, polakierowaną na czarno siatkę atrapy chłodnicy, wentylowaną maskę silnika, przedni spojler, 19-calowe felgi, skórzane obicia foteli i wiele innych.

Dodge Durango Citadel “Black & Tan”
Dodge traktuje Citadel jako najlepszą wersję Durango i idealny pojazd dla nieprzeciętnych entuzjastów SUVów. Po raz pierwszy pokazano go na zeszłorocznym SEMA Show. Edycja specjalna została wyposażona w błyszczące, czarne nadwozie, 22-calowe felgi z lekkich stopów z mocno lśniącymi, srebrnymi akcentami, specjalną, chromowaną kratkę atrapy chłodnicy i polerowane końcówki rur wydechowych ze stali nierdzewnej wieńczące specjalny układ wydechowy Mopar/Corsa. Citadel “Black & Tan” obuto w opony Pirelli i obniżono. Wykończenie wnętrza kabiny koresponduje ze stylistyką nadwozia, wykorzystano w nim sporo materiałów najlepszej jakości – np. fotele pokryto skórą Nappa.

Zdjęcia: Chrysler