MotoNews.pl

Ram Outdoorsman, tylko dla prawdziwych mężczyzn

13 sierpnia 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
RAM Outdoorsman 7

Amerykańska marka Ram wprowadziła na miejscowy rynek nową odsłonę modelu Heavy Duty dla entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu (no i oczywiście dla „prawdziwych facetów”) – nosi nazwę: Ram Outdoorsman.

Ram Outdoorsman został zaprojektowany specjalnie na potrzeby myśliwych, kempingowiczów, wędkarzy i właścicieli łodzi motorowych. Łączy wygodę, umiejętność poruszania się w terenie i spore możliwości holownicze.

“Zapytaliśmy klientów Ram Truck — właścicieli łodzi, kempingowiczów, entuzjastów wędkarstwa i myśliwych – jakie cechy chcieliby nadać swojemu samochodowi” – powiedział Fred Diaz, prezes i dyrektor generalny Ram Truck Brand, Chrysler Group LLC. “Odpowiedzieli: większy potencjał, więcej przestrzeni na mój sprzęt, pełna gotowość do wyruszenia na szlak. I żeby był w przystępnej cenie.”

Właściciele Ramów Heavy Duty w USA wykazują zamiłowanie do aktywności na świeżym powietrzu: 47% z nich poluje, 57% wędkuje w słodkich wodach, 33% w morzu, 36% jest właścicielami łodzi motorowych, a 37% ma przyczepy kempingowe. Ogólnie aż 62% właścicieli dużych pick-upów poluje, wędkuje lub kempinguje.

Ram Outdoorsman jest dostępny w wersji 1500 (uciąg do pół tony), 2500 HD (do 3/4 tony) i 3500 HD (do 1 tony), w czterech wariantach kabinowych; z napędem na wszystkie koła i jedną oś, z krótszym i szerszym rozstawem kół.

Cena modelu w USA to 28 350 dolarów – gdyby tylko w Polsce ceny samochodów kształtowały się na tym poziomie!

Zdjęcia: Ram Truck