MotoNews.pl

Hamann Guardian, czyli Porsche Cayenne o mocy 550 KM

09 marca 2011

Kategoria | Hamann  Tuning
Marka, model | ,
Hamann Guardian 4

Podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Hamann prezentuje swoją najnowszą przeróbkę Porsche Cayenne. Cayenne zyskało specjalny zestaw poprawiający aerodynamikę nadwozia. Poszerzono znacznie przedni fartuch i powiększono wloty powietrza. Bezpieczeństwo pasywne zwiększają zintegrowane dodatkowe światła do jazdy dziennej oraz światła długie i przeciwmgielne pracujące w technologii LED. Maska silnika z włókna węglowego została ozdobiona wybrzuszeniem typu „power dome”. Hamman Guardian – bo tak nazywa się Porsche udoskonalone przez Hamanna, ma także nowe fartuchy boczne poszerzające pojazd o 120 mm na wysokości przedniej osi i o 160 mm na wysokości tylnej osi. Wygląd uzupełnia nowy fartuch tylny ze zintegrowanym dyfuzorem, w którym przewidziano miejsce na dwie umieszczone końcówki rur wydechowych ze stali nierdzewnej o średnicy 120 mm.

Układ wydechowy zaopatrzono w sportowy tłumik, sportowy katalizator, sportowe filtry powietrza, a jednostkę kontrolną silnika przeprogramowano. Wszystko to zaowocowało zwiększeniem mocy jednostki napędowej do 550 KM, a maksymalnego momentu obrotowego do 770 Nm (dostępny w zakresie 2300 – 4600 obr./min.). Zmodyfikowany SUV rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 300 km/h.

Hamann Guardian został także wyposażony w sportowy układ hamulcowy z ceramicznymi tarczami o wymiarach 420 x 40 mm z przodu i 380 x 32 mm z tyłu zaopatrzonymi w sześciotłoczkowe lub czterotłoczkowe zaciski. Układ hamulcowy został stworzony przez Hamanna w kooperacji z MOV’IT.

Tuner rekomenduje dla Guardiana wyjątkowo lekkie, 23-calowe felgi Unique Forged oraz opony Dunlop Sport Maxx o wymiarach 315/25 R23. Dzięki specjalnemu, sportowemu modułowi stworzonemu specjalnie na potrzeby pneumatycznego zawieszenia Cayenne nadwozie Guardiana można obniżyć o 35 mm.

Zdjęcia: Hamann, opracowanie: BM